Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Strona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Wzorowi uczniowie
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Podręczniki 
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Plan lekcji 
Dowozy do szkoły 
 
AKTUALNOŚCI Liceum Ogólnokształcące

 ROK SZKOLNY 2017/2018


Żywa lekcja demokracji

     W dniu 8 maja 2018 r. grupa uczniów naszego liceum w składzie: Izabela Szczerbaty, Aleksandra Boguń (kl. I LO) oraz Izabela Bzikot, Kamil Janusz i Jacek Gumieniak z kl. II LO uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wszyscy wymienieni uczniowie to laureaci konkursu wiedzy o Parlamencie RP zorganizowanego przez posła pochodzącego z naszego rejonu – pana Jerzego Paula z Nowej Sarzyny, który zaprosił najlepszych uczniów wraz z opiekunami na wyjazd do stolicy. W wyjeździe wzięli udział także uczniowie z innych szkół średnich z naszego regionu m.in. Jeżowego, Niska, Rudnika, Nowej Sarzyny i Leżajska, była to zatem znakomita okazja do poznania się uczniów i nauczycieli z różnych szkół. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wejścia do Pałacu Prezydenckiego, gdzie mogliśmy obejrzeć m.in. salę kolumnową oraz najsłynniejszy mebel w najnowszej historii Polski – Okrągły Stół. Po obejrzeniu wszystkich zakamarków prezydenckiej siedziby mieliśmy chwilę wolnego czasu do własnej dyspozycji – można było odwiedzić zabytki i ważne miejsca w Śródmieściu lub zjeść pyszne warszawskie lody (a pod Grobem Nieznanego Żołnierza zobaczyć defiladę wojskową z okazji Dnia Zwycięstwa).

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Parlamentu RP, które rozpoczęliśmy od najlepszego miejsca – restauracji sejmowej w której zjedliśmy pyszny obiad. Po poszczególnych budynkach Sejmu i Senatu oprowadziła nas pani przewodnik i pan poseł Jerzy Paul. Obecność pana posła, który towarzyszył nam pomimo natłoku wielu obowiązków ułatwiła poruszanie się po obiektach, które podlegają procedurom podwyższonego bezpieczeństwa. Szczególnie ciekawa dla licealistów była możliwość kilkunastominutowego obserwowania na żywo z loży ostrej dyskusji toczącej się na temat przygotowywanej ustawy ws. pomocy osobom niepełnosprawnym i spotkania wielu ważnych polityków różnych partii widzianych do tej pory jedynie w telewizji.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy podczas wycieczki było Muzeum Fryderyka Chopina, muzeum nietypowe bo bardzo nowoczesne i w dużej mierze multimedialne. Dzięki bardzo interesującej opowieści pani przewodnik zaznajomiliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami z życia naszego najbardziej znanego i cenionego w świecie pianisty i kompozytora.

Serdecznie dziękujemy panu posłowi Jerzemu Paulowi za zorganizowanie młodzieży żywej lekcji historii i demokracji. Mamy nadzieję, że rozpoczęta przez pana posła działalność edukacyjna stanie się cykliczna i zachęci młodzież naszego regionu do większego zainteresowania polityką i sprawami państwa, które w myśl Konstytucji RP jest naszym wspólnym dobrem. Dziękujemy także pracownikom biura poselskiego za dbanie o bezpieczeństwo uczniów i o to, aby oprócz strawy duchowej na wycieczce nikt nawet przez chwilę nie odczuł głodu.

Dziękujemy!

 

  G. Boguń

 


 

Dzień Otwarty
szkół ponadgimnazjalnych w Kamieniu

 

 


 

Nasi licealiści – „Sprawni jak żołnierze”

 

     23 kwietnia 2018 r. nasi licealiści wzięli udział w eliminacjach rejonowych 41 edycji Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”, które odbyły się w Zespole Szkół w Czudcu. Zawody, jak co roku, mają charakter pięcioboju, na który składają się: strzelanie z kbks, rzut granatem RG-42 do celu, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, tor sprawnościowy oraz bieg na orientację w terenie leśnym. Tylko wysokie pozycje w poszczególnych konkurencjach pozwalają odnieść sukces w klasyfikacji końcowej zawodów.

Nasze liceum w tym roku reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Anna Ożóg, Patrycja Orszak i Nicola Szcząchor oraz drużyna chłopców w składzie: Grzegorz Batóg, Kamil Halat i Tomasz Wąsik.

     Po całodniowych zmaganiach ze wszystkimi konkurencjami i ustaleniu klasyfikacji końcowej okazało się, że drużyna dziewcząt zajęła 5 miejsce, natomiast drużyna chłopców osiągnęła duży sukces zajmując 2 miejsce w gronie zespołów reprezentujących 8 szkół średnich. W klasyfikacji indywidualnej na duże wyróżnienie zasłużył Grzegorz Batóg, który zajął 3 miejsce.

Dziękujemy naszym licealistom za godne reprezentowanie szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Grzegorz Boguń

 

 


 

Bal Studniówkowy

Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu

 

Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,        

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu”

Leopold Staff

 

    W myśl słów wyrażonych z taką celnością i finezją przez poetę, uczniowie klasy trzeciej naszego liceum bawili się 4 lutego na swoim balu studniówkowym.  Impreza rozpoczęła się   o godzinie 19.00 w Łowisku w restauracji „Pasjonata”. To już dwunasta studniówka w naszej szkole, dwunasty polonez i już po raz dwunasty przeżywamy te piękne emocje, te wzruszenia zapisujące się na całe życie i stanowiące najpiękniejsze chwile naszej młodości.

Uczestników balu powitała przeurocza para - Iwona Lis i Grzegorz Batóg - uczniowie klasy III. Młodzież klasy maturalnej wyraziła wdzięczność za ustawiczną troskę i trud wkładany   w jej kształcenie i wychowanie, wręczając nauczycielom i włodarzom gminy wiązanki kwiatów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zacni goście - Proboszcz Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieniu Marian Gwizdak, ksiądz Prałat Tadeusz Wójcicki, księża katecheci Łukasz Leśniak i Ryszard Hawryluk, Sekretarz Gminy Kamień Jerzy Bednarz, Wicewójt Gminy Kamień Franciszek Olko, Przewodniczący Rady Gminy Kamień Mirosław Piędel i grono nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu. Nie mogło też zabraknąć podziękowań dla rodziców – organizatorów balu, jak i dla sponsorów, dzięki którym organizacja tak poważnego przedsięwzięcia jest łatwiejsza. Tym bardziej wyrazy naszej wdzięczności zechcą przyjąć: Wanda i Stanisław Buczek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe, Bożena i Mariusz Ciak Zakład Mięsny Wyroby Tradycyjne, Genowefa i Eugeniusz Drabik Usługi Remontowo-Budowlane, Janina i Kazimierz Koc Zakład Remontowo-Budowlany” Korem”, Monika i Marek Konior sklep „Marex” , Krystyna i Edward Kozioł sklep “A-Z”,  Maria Piekut Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Remet”, Stanisław Rembisz firma „Kobex”, Beata i Adam Sagan sklep „Kwiatuszek” (wymienieni tu w kolejności alfabetycznej).

    A potem, jak chce historia, pisząca się tak pięknie już od pierwszego balu, od pierwszego taktu poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara,  Pan Dyrektor, Józef Łach, uroczyście otworzył bal studniówkowy i życzył wszystkim uczestnikom udanej zabawy oraz sukcesów na maturze. Następnie do zebranych zwrócił się Pan Wójt Gminy Kamień, Ryszard Bugiel, w którego głosie słychać było wzruszenie i dumę z kolejnej grupy kamieńskich licealistów. „Poloneza czas zacząć!”-  Pan Dyrektor wyświadczył nam zaszczyt i zaordynował ten najbardziej dostojny i uroczysty taniec, cytując klasyczną frazę z Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”, a także z wielką gracją poprowadził naszych uczniów w tan.

    Tradycyjny polonez, rozpoczynający zabawę, był najspokojniejszym z  rytmów tego wspaniałego wieczoru. Dj Kubuś przez całą noc porywał młodzież do tańca, a najwytrwalsi bawili się do samego rana, zapisując nową, wspaniałą kartę historii naszego kamieńskiego liceum.

 

 

 

Opracowała

Maria Janas-Bytnar

 


 

Wielki sukces naszego licealisty

     Z wielką radością pragniemy podzielić się wiadomością o sukcesie ucznia III klasy naszego liceum ogólnokształcącego Grzegorza Batoga w olimpiadzie przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Olimpiada obejmuje materiał z podstawy programowej z historii dla szkół ponadgimnazjalnych na poziomie rozszerzonym ze szczególnym uwzględnieniem kolejnych okresów w historii Polski. W bieżącej edycji konkursu okres ten obejmował lata 1887-1922.  Grzegorz brał udział w olimpiadzie już w ubiegłym roku. Wówczas do awansu na etap okręgowy zabrakło bardzo niewiele, dlatego z tym większą determinacją pracował w tym roku szkolnym i zapowiadał, że postara się o jeszcze lepszy wynik. Słowa dotrzymał z nawiązką.

Po zakończeniu eliminacji szkolnych, drugi etap olimpiady – etap międzyszkolny został przeprowadzony 14 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Nasz licealista znalazł się wśród 14 najlepszych uczniów z województwa podkarpackiego, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Ten z kolei odbył się 8 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie i składał się z części pisemnej i ustnej. Grzesiek nie miał żadnych problemów z pokonaniem i tej przeszkody. Z 4 wynikiem w województwie znalazł się w zacnym gronie 5 finalistów, którzy reprezentować będą Podkarpacie podczas najwyższego - centralnego etapu olimpiady. Dla naszego młodego i wciąż budującego swoją pozycję liceum to pierwsze takie i historyczne (dosłownie i w przenośni) osiągnięcie. Dziękujemy Grzegorzowi za wspaniałe reprezentowanie naszego liceum, życzymy najwyższego wyniku w finałach i 100% punktów na świadectwie maturalnym.

p. Grzegorz Boguń

 


 

Szkolna Wigilia Bożego Narodzenia w Liceum Ogólnokształcącym
i Szkole Zawodowej w Kamieniu

 

          W dniu 22 grudnia 2017 r. odbyła się uroczystość  Szkolnej Wigilii Bożego Narodzenia w naszych szkołach ponadgimnazjalnych  Zespołu Szkół w Kamieniu. Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście spotkali się w stołówce szkolnej, aby pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować  to wydarzenie. 

           Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kamień p. Ryszard Bugiel, Vice-wójt  Gminy Kamień p. Franciszek Olko, Przewodniczący Rady Gminy Kamień p. Mirosław Piędel, Sekretarz  Urzędu Gminy Kamień  p. Jerzy Bednarz. 

          Wigilię rozpoczęliśmy zapaleniem świecy wigilijnej, a uczynił to Dyrektor Szkoły p. Józef Łach. Program artystyczny  wykonali uczniowie klasy pierwszej liceum i szkoły zawodowej,  a poprowadzili:   przewodniczący Samorządu Uczniowskiego LO Grzegorz Batóg oraz Aleksandra Boguń i Kamil Łach. Program pt. „W Tobie jest światło” zaczerpnęliśmy od harcerzy, którzy z tym hasłem nieśli światło betlejemskie do chrześcijańskich rodzin. 

          W programie poetyckie strofy o narodzinach Jezusa i narodowej tradycji wigilijnego czuwania przeplatane były kolędami i radosnymi  pastorałkami w wykonaniu Wiktorii Kidy i Alessi Durry, przy wsparciu chórku swoich koleżanek i kolegów. Oprawę muzyczną przygotował p. Grzegorz Boguń i p. Janusz Lada. Na zakończenie programu  Mateusz Boguń odczytał fragment o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza.

           W imieniu uczniów życzenia dla wszystkich uczestników Wigilii przekazał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Grzegorz Batóg. Życzenia świąteczne złożył Dyrektor Szkoły  p. Józef Łach i Wójt Gminy Kamień p. Ryszard Bugiel. A później nastąpiła ta najważniejsza chwila – łamanie się opłatkiem. I z każdego zakątka stołówki płynęły składane z głębi serca życzenia „Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku”, którym towarzyszyło wzruszenie i radość.  Kolędowania nie zabrakło także przy wigilijnym stole, na którym pojawiły się tradycyjne potrawy: barszcz, ryba, kapusta i pierogi wykonane przez uczniów szkoły zawodowej.

          Miłym zwieńczeniem świątecznego spotkania było pojawienie się  Mikołaja w asyście aniołków, którzy obdarowali uczestników Wigilii upominkami. Cała uroczystość zapaliła  bożonarodzeniowy ogień w naszych sercach, by go przenieść do naszych domów i rodzin.

          Dziękuje uczniom klasy I LO za inicjatywę i kreatywność w przygotowaniu programu. Zapraszam do obejrzenia poniższej fotorelacji.

Opracowanie: p. W. Olejarczyk


STYPENDYSTA

     Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017   stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 224 uczniom z województwa podkarpackiego. Uczeń naszego liceum znalazł się w tej wyjątkowej grupie. Jest nim Karol Błąd, uczeń klasy maturalnej. Wręczenie stypendium odbyło się 19 grudnia 2017 roku w Rzeszowie. Nagrody, osobiście, wręczała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

 Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości (liceum, technikum). Może je otrzymać jeden uczeń w danej szkole: najlepszy uczeń, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

Opracowała p. M. Janas-Bytnar


 

„Spotkanie klasowe”

– 18.10.2017r.

 

     W środę, 18 października 2017 roku, w ramach integracji uczniowie klasy pierwszej liceum wraz z wychowawcą panią Eweliną Nowak oraz opiekunem wycieczki, panem Sławomirem Ożogiem, udali się na pierwsze wspólne ognisko klasowe. Spotkanie miało miejsce na pobliskim stadionie sportowym w Łowisku.

Podczas spotkania można było posilić się grillowaną kiełbaską oraz innymi przekąskami. Ogniskowa atmosfera udzieliła się wszystkim. Dopisywała pogoda, jak również dobre humory. Nie milkły rozmowy i wspólny śpiew, a zabawom na świeżym powietrzu i uśmiechom na twarzach mogłoby nie być końca.

Jednak wszystko co dobre szybko mija i trzeba było wracać do szkoły. Na pamiątkę pozostały nam zdjęcia i wspomnienia, które zostaną w naszej pamięci na długo.

Opracowała p. E. Nowak

 


„Dziesięcioro Wspaniałych”

 

     12 października 2017r. odbyły się otrzęsiny liczącej dziesięć osób pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu. Uczestniczyli w nich również pozostali uczniowie wraz z wychowawcami. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy mile przyjęci przez sekretarza gminy Kamień, p. Jerzego Bednarza oraz dyrektora Zespołu Szkół, p. Józefa Łacha. Następnie zostały zorganizowane zabawy integracyjne, w których wszyscy chętnie wzięli udział. Zabawy te miały na celu zacieśnić więzi między uczniami. Konkurencje były rozmaite, między innymi jedzenie kisielu z zawiązanymi oczami, bieganie z balonem, głuchy telefon i wiele innych.

Pomiędzy konkurencjami znalazła się chwila czasu na konsumpcję pysznych kiełbasek prosto z grilla i rozmowę z uczniami oraz nauczycielami. Swoją obecnością zaszczycił nas również ks. Łukasz Leśniak, który grał nam pięknie na gitarze. Po krótkiej przerwie odbyła się dalsza część imprezy i kolejne zabawy, dzięki którym poznaliśmy się lepiej ze swoimi rówieśnikami.

Na zakończenie otrzymaliśmy dyplomy na pamiątkę wspólnych figli w dowód przyjęcia do grona licealistów. Znajdował się w nich wiersz z pięknym przesłaniem, które mówiło nam: „(…)Witaj u Nas!!! Tu, w Kamieniu, będziesz dążył ku spełnieniu skrytych marzeń, myśli wszelkich, planów mądrych, czynów wielkich. (…) A czy chcesz być człekiem wyjątkowym? Świetnie, bo w liceum owym znajdziesz wszystko, co potrzeba by za życia zaznać nieba!”. Jego autorką jest była nauczycielka języka polskiego naszej szkoły. Za tak miłe przyjęcie dziękujemy naszej wychowawczyni pani Ewelinie Nowak, uczniom klasy II i III LO oraz ich wychowawcom.

 

Opracowały:

uczennice J. Ciak i W. Kida

 


 

Spotkanie uczniów z władzami Gminy Kamień

 

    W dniu 03. 10. 2017r. odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum, liceum, szkoły zawodowej i branżowej z Wójtem Gminy Kamień p. Ryszardem Buglem i Sekretarzem p. Jerzym Bednarzem.

Przedstawicielami uczniów byli przewodniczący: Marcin Sagan - gimnazjum, Alessia Durra - liceum, Michał Woźniak -szkoła zawodowa.

    Poruszane były ważne dla uczniów kwestie organizujące pracę poszczególnych szkół: dojazdy na zajęcia, koła zainteresowań, organizacja wolnego czasu, zajęcia pozalekcyjne, kampania naboru na przyszły rok szkolny, aktywizacja społeczna uczniów.

     Pan Wójt wyraził także nadzieję, że podobne spotkania będą częściej organizowane oraz zaprosił do urzędu gminy wszystkich, którzy chcieliby z nim porozmawiać.

 

Opracowała p. E. Watras

 


 

Salon Maturzystów

     21 września 2017 roku klas maturalna z Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu uczestniczyła w 11 edycji Rzeszowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Liczni eksperci z OKE, w tym Lech Gawryłow – dyrektor OKE w Krakowie,  udzielali młodzieży cennych wskazówek, jak uniknąć błędów na maturze i zdać pomyślnie egzamin. Życzymy młodzieży kamieńskiej podejmowania tylko mądrych decyzji dotyczących dalszego kształcenia i budowania ścieżki kariery, wyboru przedmiotów na maturze oraz kierunku studiów, by słowa Konfucjusza  - Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować – dotyczyły właśnie ich.

 

p. Maria Janas-Bytnar

 

 

 


 

Pielgrzymka do Częstochowy

 

      W dniu 19 września 2017 liczna, bo 55 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Kamieniu, pielgrzymowała autokarem do Częstochowy, by  przed obliczem Pani Jasnogórskiej  złożyć swoje prośby o powodzenie podczas egzaminu maturalnego i egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie śpiewem, modlitwą, której towarzyszyła muzyka zawierzyli samych siebie Maryi Najlepszej Matce.
    Mszę świętą poprzedziła Droga Krzyżowa prowadzona przez księdza Łukasza. W drodze powrotnej pątnicy z Kamienia odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Mawia się, że
Matka Najświętsza z Jasnej Góry jest głównie lekarką dusz (nawrócenia), a z Gidel – lekarką ciał.

Pielgrzymom życzymy powodzenia podczas egzaminów!!!!

p. Maria Janas-Bytnar

 

 

 



" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:



CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKE



kontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową