Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Strona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Wzorowi uczniowie
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Podręczniki 
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Najlepsi uczniowie 
Plan lekcji 
Dowozy do szkoły 
 
AKTUALNOŚCI Liceum Ogólnokształcące

 ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Bal Studniówkowy

Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu

 

Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,        

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu”

Leopold Staff

 

    W myśl słów wyrażonych z taką celnością i finezją przez poetę, uczniowie klasy trzeciej naszego liceum bawili się 4 lutego na swoim balu studniówkowym.  Impreza rozpoczęła się   o godzinie 19.00 w Łowisku w restauracji „Pasjonata”. To już dwunasta studniówka w naszej szkole, dwunasty polonez i już po raz dwunasty przeżywamy te piękne emocje, te wzruszenia zapisujące się na całe życie i stanowiące najpiękniejsze chwile naszej młodości.

Uczestników balu powitała przeurocza para - Iwona Lis i Grzegorz Batóg - uczniowie klasy III. Młodzież klasy maturalnej wyraziła wdzięczność za ustawiczną troskę i trud wkładany   w jej kształcenie i wychowanie, wręczając nauczycielom i włodarzom gminy wiązanki kwiatów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zacni goście - Proboszcz Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieniu Marian Gwizdak, ksiądz Prałat Tadeusz Wójcicki, księża katecheci Łukasz Leśniak i Ryszard Hawryluk, Sekretarz Gminy Kamień Jerzy Bednarz, Wicewójt Gminy Kamień Franciszek Olko, Przewodniczący Rady Gminy Kamień Mirosław Piędel i grono nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu. Nie mogło też zabraknąć podziękowań dla rodziców – organizatorów balu, jak i dla sponsorów, dzięki którym organizacja tak poważnego przedsięwzięcia jest łatwiejsza. Tym bardziej wyrazy naszej wdzięczności zechcą przyjąć: Wanda i Stanisław Buczek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe, Bożena i Mariusz Ciak Zakład Mięsny Wyroby Tradycyjne, Genowefa i Eugeniusz Drabik Usługi Remontowo-Budowlane, Janina i Kazimierz Koc Zakład Remontowo-Budowlany” Korem”, Monika i Marek Konior sklep „Marex” , Krystyna i Edward Kozioł sklep “A-Z”,  Maria Piekut Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Remet”, Stanisław Rembisz firma „Kobex”, Beata i Adam Sagan sklep „Kwiatuszek” (wymienieni tu w kolejności alfabetycznej).

    A potem, jak chce historia, pisząca się tak pięknie już od pierwszego balu, od pierwszego taktu poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara,  Pan Dyrektor, Józef Łach, uroczyście otworzył bal studniówkowy i życzył wszystkim uczestnikom udanej zabawy oraz sukcesów na maturze. Następnie do zebranych zwrócił się Pan Wójt Gminy Kamień, Ryszard Bugiel, w którego głosie słychać było wzruszenie i dumę z kolejnej grupy kamieńskich licealistów. „Poloneza czas zacząć!”-  Pan Dyrektor wyświadczył nam zaszczyt i zaordynował ten najbardziej dostojny i uroczysty taniec, cytując klasyczną frazę z Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”, a także z wielką gracją poprowadził naszych uczniów w tan.

    Tradycyjny polonez, rozpoczynający zabawę, był najspokojniejszym z  rytmów tego wspaniałego wieczoru. Dj Kubuś przez całą noc porywał młodzież do tańca, a najwytrwalsi bawili się do samego rana, zapisując nową, wspaniałą kartę historii naszego kamieńskiego liceum.

 

 

 

Opracowała

Maria Janas-Bytnar" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową