Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Strona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Wzorowi uczniowie
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum 
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
 
AKTUALNOŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA

 ROK SZKOLNY 2017/2018 

„Smutno było się żegnać” – 21.06.2018r.

 

     Na zakończenie roku szkolnego 6-latki wystąpiły w krótkim montażu słowno – muzycznym „Nadszedł czas pożegnania.” Pan Dyrektor Józef Łach oraz Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel wręczyli dzieciom zasłużone dyplomy i książki, a nauczycielki drobne upominki.

Przy herbatce i ciastku rodzice obejrzeli prezentację multimedialną „Tak minął rok w naszej zerówce.”

W miłej i przyjaznej atmosferze minął kolejny rok szkolny 2017/18.

 

 

Opracowała p. Joanna Bugiel


Wesołe harce w Fabryce Zabawy
w Stalowej Woli – 19.06.2018r.

 

    W ostatnim tygodniu edukacji przedszkolnej oddziały przedszkolne I i II przy Zespole Szkół w Kamieniu oraz dzieci z grupy „Krasnoludki” Przedszkola Samorządowego w Kamieniu wesoło bawiły się w Fabryce Zabawy w Stalowej Woli.

     Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autobusem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup, rozwijanie sprawności ruchowej, manualnej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

     Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły bardzo szybko. Dzieci były zachwycone nowo poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca zajęć.

 

Opracowała p. Joanna Bugiel


Wycieczka do Krakowa

     12 czerwca 2018 roku uczniowie klas trzecich i klasy drugiej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było poznane dziedzictwa  kulturowego naszych przodków. Dzieci zwiedziły Wawel, Rynek i Sukiennice, wysłuchały hejnału z wieży mariackiej, ale największą atrakcją była dla nich Jama Smoka i rejs statkiem po Wiśle. Po południu dzieci odwiedziły krakowski ogród zoologiczny. To była bardzo ciekawa wycieczka.

p. S. Kołodziej

 


Klasa 7 dba o otoczenie.

 

Ostatnio sprzątaliśmy okolice naszej szkoły przed świętem Bożego Ciała a także przed Odpustem Parafialnym.

W. Płodzień

 

 

 


DZIEŃ MAMY I TATY
W SZKOLE PODSTAWOWEJ


 

Wycieczka do  Kazimierza Dolnego 11.05.2018r.

 

     Dlaczego Korzeniowy Wąwóz- to tak naprawdę Korzeniowy Dół? Otóż geografowie badający powstanie tego niezwykłego elementu krajobrazu zaobserwowali, że niektóre doliny wymyte przez wodę w miękkim lessie mają profil litery V, a niektóre – litery U. Zauważono, że niektórymi dolinami erozyjnymi prowadzą drogi, i że to właśnie koła pojazdów oraz kopyta koni spowodowały wzmożoną erozję skały w tym miejscu. Głębocznice mają pionowe ściany, osiągające wysokość nawet kilkunastu metrów i niemal pozbawione są roślinności. Oplatają je korzenie drzew tworzące niezwykłe kompozycje. W tym regionie warunki do powstawania wąwozów są znakomite. Nawet bruzdy po orce oraz norki gryzoni potrafią zapoczątkować tak skoncentrowany spływ wody, że tworzy się nowy wąwóz. Od gęstej sieci tych ukształtowanych przez erozję ciekawych form terenu swą nazwę wzięła Kraina Lessowych Wąwozów.
 


 

Zajęcia w Parku Edukacyjnym ,,z fizyką za pan brat".


 

Przejażdżka meleksem
do Wąwozu Korzeniowy Dół


 

Wąwóz Korzeniowy Dół


 

Zwiedzamy rynek


 

Rejs statkiem

 

    Kierownik wycieczki W. Płodzień, opiekunowie- p. M. Bolko,  p. J. Bugiel, p. B. Hetel oraz p. kierowca i p. przewodnik E.Bartuzi . 
 


 

 

 

Wiesława Płodzień

 


BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
SZKOŁA PODSTAWOWA

 


 

Wycieczka klasy 5 i 7
do jednostki wojskowej w Nisku

 

27.04.2018 odbyła się wycieczka klasy 5 i 7 do jednostki wojskowej w Nisku w ramach dni otwartych  z okazji święta  ,,16 Tczewskiego  Batalionu  Saperów". Kierownik wycieczki p. W. Płodzień, opekunowie p. B. Czubat, p. I. Maj-Surdyka.
 

 

Wiesława Płodzień

 

 


 

Wizyta duszpasterska w obiektywie

09. 04. 2018r.
    

 

 

Zdjęcia p. I. Maj-Surdyka

 


Echo z Konkursu Biblijnego
„Duch, który umacnia miłość”

 

        28.02.2018 r. w naszej Szkole Podstawowej odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego „Duch, który umacnia miłość”, organizowanego przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

         Z testem konkursowym opartym na fragmentach Ewangelii wg św. Mateusza zmierzyło się dziesięciu uczniów z klas V – VII: Barbara Łach, Zuzanna Sagan, Paulina Kostka, Magdalena Krasoń, Gabriela Przybysz, Małgorzata Wąsik, Anna Zaguła, Amelia Ziemniak, Filip Barłóg i Michał Urbanik.

            Natomiast 13.04.2018 r. cztery zwyciężczynie etapu szkolnego: Zuzanna Sagan, Paulina Kostka, Gabriela Przybysz i Amelia Ziemniak, sprawdziły swą wiedzę z Ewangelii Synoptycznej podczas etapu rejonowego w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej              w Kamieni Prusinie, który ukończyły z bardzo dobrym wynikiem punktowym.

          Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

           Zwycięzcom gratulujemy i życzymy Światła Ducha Świętego w dalszym zgłębianiu Pisma Świętego.

 

Opracowała s. Małgorzata Marcinek

 

 


 

Echo z Plastycznego Konkursu Biblijnego
„Duch, który umacnia miłość”

       W dniu 15.01.2018 r. w naszej Szkole Podstawowej odbył się etap szkolny Plastycznego Konkursu Biblijnego „Duch, który umacnia miłość”, skierowany do dwóch grup wiekowych: dzieci z klas I – II i III – IV,  organizowanego przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II
w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

        W konkursie wzięło udział szesnaścioro dzieci: Natalia Borek, Aleksandra Bednarz, Zuzanna Kondziołka, Sabina Chmura, Michał Piróg, Rafał Urban, Oliwia Ćwikła, Andrzej Panek, Kinga Magda, Wiktoria Chmiel, Martyna Krawczyk, Karolina Oczkowska, Aleksandra Paź, Oliwia Piędel, Wiktoria Rodzeń i Marcin Wąsik.

        Prace wykonane różnymi technikami, według tematu wybranego fragmentu biblijnego, zostały ocenione przez Szkolną Komisję Konkursową, a sześć najlepszych (trzy z kategorii młodszej i trzy z kategorii starszej) zostało przekazanych do Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, gdzie 12.02.2018 r. w etapie diecezjalnym zostały wyróżnione trzy prace: Natalii Borek z kl. I, Sabiny Chmury z kl. II oraz Wiktorii Chmiel z kl. IV.

         Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast autorzy wyróżnionych prac 23.02.2018 r. udali się ze swoimi Rodzicami i s. Małgorzatą do Millenium Hall w Rzeszowie, gdzie odebrali nagrody i dyplomy z rąk Ks. Biskupa Jana Wątroby.

      Wszystkim dzieciom dziękujemy za wykonanie pięknych prac, a wyróżnionym gratulujemy!

 

 

Opracowała s. Małgorzata Marcinek

 

 


 

„Noworoczne życzenia”
dla Babci i Dziadka!

    Tak wiele nas nauczyliście, tak wiele uśmiechu nam daliście, na spacery z nami chodziliście, kiedy byliśmy jeszcze mali. Do snu nuciliście piosenki byliście zawsze blisko nas, więc podziękować Wam Babciu i Dziadku, dziś za to wszystko chcemy.

Wasze Wnuki!

     Dnia 20 stycznia 2018 roku w oddziałach przedszkolnych I i II odbyło się spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka połączone z Balem Karnawałowym. Wnuki w pięknych strojach – przygotowanych przez nauczycielki oraz rodziców, wystąpiły w przedstawieniu „Noworoczne życzenia”. Po udanym występie dzieci wręczyły Dziadkom upominki – Zakładki do książek oraz laurki. Życzenia miłym gościom złożyli Pan Dyrektor Józef Łach oraz Wójt Gminy Ryszard Bugiel.

W miłej atmosferze płynął czas przy herbatce i ciastku, muzyce i wspólnej zabawie.

Opracowała: Joanna Bugiel

 

 


 

„Wigilijna ulica”

     22 grudnia 2017 roku odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia pod tytułem „Wigilijna ulica”, przygotowany przez uczniów klasy czwartej wraz z wychowawczynią oraz s. Małgorzatą Marcinek. Scenariusz przedstawienia ukazywał współczesnych ludzi, zabieganych, zajętych przygotowaniami do Świat, kupowaniem prezentów, skupionych na tym co zewnętrzne i nieistotne. W drugiej części przedstawienia – w rozmowie dziennikarza z Maryją  przedstawiony został prawdziwy sens Bożego Narodzenia:

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce – jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać innych – jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym i słabym – jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez Ciebie- zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

Po przedstawieniu uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz spożywanie posiłków przygotowanych przez rodziców.

opracowała p. Anna Saj

 


 

„Szyszkowe Świeżaki”

    Przed Bożym Narodzeniem w Oddziałach przedszkolnych I i II przy Zespole Szkół im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu pojawił się „Gang Świąteczny Pani Eli i Pani Asi”. Pomysłodawcą i wykonawcą była pani Małgorzata Łach, mama jednej z naszych wychowanek. Razem z Anią przez okres jesieni zbierały szyszki i wymyśliły „Szyszkowe Świeżaki”. Pomysł był strzałem w „dziesiątkę” i był niespodzianką dla nas wszystkich.  Dziękujemy!

 

J. Bugiel

 


Mikołajkowa niespodzianka ;)  - 7.12.2017r.

        Ciąg dalszy niespodzianek dla dzieci z oddziałów przedszkolnych – przejazd saniami na „kołach”, osiedlem Nowego Kamienia.

Opracowała p. J. Bugiel

 


 

Akcja charytatywna

     8 grudnia 2017 roku po raz drugi w szkole podstawowej odbył się kiermasz domowych wypieków przygotowanych przez rodziców. Tym razem w akcję włączyli się również rodzice uczniów szkoły branżowej. W tym roku pyszne wypieki przygotowali: p. Joanna Radomska, p. Elżbieta Urban, p. Anna Chmielowska, p. Elżbieta Piędel, p. Katarzyna Wójcik, p. Joanna Mazurkiewicz, p. Magdalena Oczkowska, p. Monika Surdyka–Chromy, p. Małgorzata Chmura, p. Bożena Ciak, p. Mariola Magda, p. Beata Sagan, p. Barbara Piróg, p. Elżbieta Mścisz, p. Wioletta Rurak, p. Justyna Piędel, p. Bernarda Łach, p. Katarzyna Kuryś, p. Krystyna Sroka, p. Maria Rodzeń, p. Kamila Mordarska, p. Araceli Kołodziej–Lebrero, p. Anna Krzak oraz p. Bożena Ciak.

Ponadto, p. Anna Wąsik wykonała i przekazała na tę akcję gipsowe figurki (aniołki, Jezuski), które również sprzedały się jak ciepłe bułeczki.

Zainteresowanie słodkościami było ogromne. Dzięki hojności kupujących zebraliśmy kwotę 1510,40zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie  tej akcji. 

Kilka dni wcześniej – 4 grudnia podobną akcję przeprowadzono w gimnazjum i liceum. Łącznie w całym Zespole Szkół zebraliśmy kwotę 3468,60zł. Cały dochód z tej akcji charytatywnej  trafił na konto Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Dziękujemy za otwarte serca.

Opracowała p. Anna Saj

 

 


Odwiedziny niezwykłego gościa ;), - 6.12.2017r.

      6 grudnia od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze oddziały przedszkolne przynosząc wspaniałe prezenty dla każdego dziecka. Dziękując za prezenty przedszkolaki recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok.

Opracowała p. J. Bugiel


 

Mikołajkowy wyjazd


    
6 grudnia 2017r.  uczniowie klas trzecich  szkoły podstawowej wyjechali do Rzeszowa do Centrum  Zabaw i Rozrywki „Kolorado”. To świetne miejsce do zabawy i rozwijania sprawności fizycznej. Na dzieci czekał ogromny tor przeszkód, drabinki, sznury, zjeżdżalnie, labirynty, ścianki wspinaczkowe, które zapewniły dzieciom doskonalą zabawę i trening sprawnościowy. Dzieci poznały ciekawą formę spędzania czasu wolnego. Po zabawie zjadły pyszną pizzę. To była wspaniała  wycieczka.

Opracowała p. Sabina Kołodziej

 

 


 

ANDRZEJKI 2017

Opracowała p. A. Saj

 


 

Wycieczka Port lotniczy Jasionka
-7 listopada 2017 r.

     

     Uczniowie klasy 6 i 7 poznali  historię Portu Lotniczego oraz służby pracujące na terenie Portu.

    Zapoznali się z warunkami  podróżowania: odprawą biletowo – bagażową, kontrolą bezpieczeństwa, odprawą osób niepełnosprawnych.  
      Z  Tarasu Widokowego  obserwowali  lądowanie samolotu. Następnie przeszli na teren Lotniskowej  Służby Ratowniczo - Gaśniczej - po wcześniejszym przejściu przez  punkt  kontroli bezpieczeństwa. Tam  Lotniskowa Straż Pożarna zapoznała ich zakresem  obowiązków Strażaków oraz dokonała prezentacji sprzętu i pojazdów gaśniczych .

 

Kierownik  wycieczki  p. W. Płodzień;
opiekunowie p. M. Bolko,  p. I. Maj-Surdyka,
p. T. Zaguła.

 

Opracowała p. Wiesława Płodzień

 


Policjant w szkole podstawowej - fotorelacja

 

 


 

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

                                            
     26 października 2017 r. uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w XVI edycji Powiatowego  Konkursu  Piosenki Religijnej „Śpiewaj duszo ma…”.     

  W konkursie uczestniczyły dwie grupy uczniów. W kategorii klas IV–VI wystąpiły: Angelika Makarska, Karolina Duda, Anna Zaguła, Gabriela Przybysz i  Wiktoria Piędel. Grupę przygotowali s.Małgorzata i p. Zbigniew Dudek. Grupa młodsza składała się z uczennic klas trzecich: Mai Sabat, Emilii Piędel, Natalii Muszyńskiej, Mileny Radomskiej i Oliwii Ćwikły. Grupę przygotowały p. Teresa Zaguła i p. Sabina Kołodziej.  Dzieci odniosły duży sukces, obie grupy znalazły się wśród wyróżnionych.

Gratulujemy!

Opracowała p. S. Kołodziej

 


 

„NASZE POMYSŁY NA RÓŻANIEC”

          W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej uczniowie klas: II i  III naszej Szkoły Podstawowej, w ramach dodatkowej pracy z Religii, wykonali 27 pięknych różańców. Pomysłowość w doborze materiałów i wykonaniu była na wysokim poziomie. Stąd wchodzący do naszej szkoły mogli podziwiać różańce z: kasztanów, żołędzi, orzechów laskowych, orzeszków ziemnych, guzików, nakrętek z butelek, folii aluminiowej, rurek od napojów, pianki, korków, owoców dzikiej róży, ziarenek kukurydzy, drewnianych korali, nakrętek od śrub, perełek, klocków z literkami ułożonymi w napis „Bóg i modlitwa, to jest najkrótsza droga do nieba. Amen”, nitkowych kulek wykonanych na balonach, kwiatów forsycji.

     Każdy z małych artystów za wykonaną pracę otrzymał dodatkową ocenę z religii oraz pamiątkowy dyplom.

Opracowała s. Małgorzata

 


 

„Idźmy naprzód z nadzieją!”- pod takim hasłem w tym roku obchodziliśmy XVII Dzień Papieski.

     Do tradycji Szkoły Podstawowej w Kamieniu należy aktywne włączenie się w obchody ogólnopolskie Dnia Papieskiego. 17 października uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Elżbiety Gutowskiej- Przybysz przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie świętego Jana Pawła II. Akademia ta była okazją do dziękczynienia Bogu za życie i posługę papieża Jana Pawła II. Przeżywaliśmy to spotkanie w łączności z Nim upamiętniając Jego pontyfikat i przypominając to, czego nauczał.

 

Opracowała E. Gutowska- Przybysz

 


 

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Nisku

 

     13 października 2017 roku uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w obchodach Święta 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku. Dzieci miały  okazję obejrzeć sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu jednostek garnizonu w  Nisku, oddać strzały do celu na symulatorze komputerowym, obejrzeć  defiladę oraz spróbować wojskowej zupy. Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

 

Opracowała p. A. Saj

 


 

INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

       4 września 2017r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy  Zespołu Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu rozpoczęli nowy rok szkolny.    O godz. 8. 30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą  koncelebrował ks. Łukasz Leśniak. Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie dyr. Józef Łach przywitał przybyłych gości, rodziców oraz uczniów i nauczycieli. Wójt Ryszard Bugiel   szczególnie serdecznie przywitał uczniów klas pierwszych liceum,  szkoły branżowej oraz szkoły podstawowej. Ksiądz proboszcz Marian  Gwizdak życzył wszystkim zebranym zapału do pracy i realizacji własnych zamierzeń.

      Montaż słowno–muzyczny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przygotowali  uczniowie klasy VI z wychowawczynią p. Małgorzatą Bolko i p. Zbigniewem Dudkiem. Szóstoklasiści nawiązali również do historii  1 września 1939 roku, podkreślając  bohaterstwo całego narodu w walce z okupantem.

         Po akademii pan dyrektor przedstawił wychowawców klas, którzy udali się do sal na spotkanie  ze swoimi wychowankami.  

 

 

Przedmiot

Klasa

Nauczyciel

Oddziały zerowe

O1

O2

Bugiel E.

Bugiel J.

Edukacja wczesnoszkolna

I

II

IIIa

IIIb

Kulczycka J.

Gutowska-Przybysz E.

Zaguła T.

Kołodziej S.

Język polski

IV-VII

Koj M.

Język angielski

O1-VII

Saj A.

Muzyka

IV-VII

Dudek Z.

Plastyka

IV-VII

Bednarz Z.

Historia

IV-VI

VII

Maj-Surdyka I.

Orszak H.

Przyroda

IV-V

VI

Płodzień W.

Maj-Surdyka I.

Matematyka

IV-VII

Czubat B.

Zajęcia komputerowe

V-VI

Oczkowska M.

Zajęcia techniczne

V-VI

Oczkowska M.

Wychowanie fizyczne

IV-VII

Bolko M.

Godzina z wychowawcą

V

VI

Czubat B.

Bolko M.

Religia

O1-VII

Marcinek M.

Wychowanie do życia w rodzinie

V-VI

Płodzień W.

Świetlica

 

Lada J.

Biblioteka

 

Partyka A.

Język niemiecki

VII

Janas-Bytnar M.

Geografia

VII

Bednarz T.

Biologia

VII

Płodzień W.

Chemia

VII

Gudyka A.

Fizyka

VII

Bajek M.

Informatyka

IV, VII

Watras E.

Technika

IV

Oczkowska M.

Zajęcia z wychowawcą

IV

VII

Saj A.

Płodzień W.

Doradztwo zawodowe

VII

Janas-Bytnar M.

Pedagog szkolny

 

Kołodziej S.

 

                         Opracowała: p. Małgorzata Bolko

 

 

 


 " Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową