Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Strona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  Branżowa
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Najlepsi uczniowie 
  
  

 

AKTUALNOŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA

 ROK SZKOLNY 2018/2019Relikwie św. Stanisława Kostki

We wtorek 13 listopada 2018 roku do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu przyjechały relikwie św. Stanisława Kostki. Relikwie peregrynują w naszej diecezji do parafii, w których są oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ponieważ Zespół Szkół w Kamieniu ma za patrona św. Stanisława Kostkę, dlatego cała społeczność szkolna miała okazję do tak ważnego spotkania ze swoim świętym patronem.
Uczniowie zgromadzili się w kościele o godz. 8:30, gdzie najpierw uroczyście zostały wprowadzone szkolne sztandary. Następnie głos zabrał przewodniczący szkoły, który przywitał niezwykłego gościa. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja multimedialna. W pierwszej części przypomnieliśmy sobie życiorys św. Stanisława, w drugiej części zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę o świętym, a w trzeciej części dowiedzieliśmy się w czym możemy naśladować życie patrona młodzieży. Po prezentacji była uroczysta msza św., której przewodniczył ks. Łukasz Leśniak katecheta naszej szkoły. Na zakończenie mszy św. odmówiliśmy litanię do św. Stanisława Kostki i był niezwykle ważny moment ucałowania relikwii. Dało się zauważyć, że dzieci i młodzież czynili to z wielkim przeżyciem.
Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem dzieci i młodzieży, ale także patronem Polski. To wyjątkowe spotkanie z pewnością mocno wpisało się w historię naszej szkoły i parafii.


Ks. Łukasz Leśniak

 " Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową