Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Strona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  Branżowa
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Najlepsi uczniowie 
  
  

 

AKTUALNOŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA

 ROK SZKOLNY 2018/2019Nie wolno przechodzić obojętnie.
Musimy zatrzymać się obok cierpiącego,
bez względu na to, kim jest.
To dar z nas samych. (Jan Paweł II)

 


„Pomagać każdy może”

- pod takim hasłem 4 grudnia w Zespole Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu odbył się kiermasz ciast. Inicjatorami pomysłu były samorządy uczniowskie wszystkich typów szkół. W szczytnym celu- pomoc finansowa dla małego Michałka z Kamienia – pomagali wszyscy: dyrekcja szkoły, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie oraz podopieczni Domu Seniora.
Do sprzedaży było ponad 100 różnorodnych wypieków: ciasta wszelkiego rodzaju, torty, babeczki, kruche ciasteczka, puddingi, panna cotty, pierniki, galaretki i wiele, wiele innych łakoci. W asortymencie znalazły się również ręcznie wykonane kartki świąteczne, gipsowe aniołki i soki naturalne.
Tego dnia nie było osoby w szkole bez ciasta w dłoni, nikt nie baczył w tym dniu na ilość spożywanych kalorii. Rodzice, przemykający szkolnym korytarzem z upieczonymi przez siebie słodkościami w rękach, wzbudzali zachwyt wśród szkolnej gawiedzi, a korytarz szkolny kusił zapachem. Cała społeczność szkolna włączyła się do akcji: wszyscy próbowali pyszności, uczniowie szkoły podstawowej pomagali w sprzedaży a grupa licealistów wyszła z akcją poza mury szkoły do urzędu gminy, banku, komisariatu policji, kancelarii parafialnej, szkoły muzycznej, apteki, Ośrodka Zdrowia, Środowiskowego Domu Samopomocy, piekarni a także lokalnych zakładów usługowych i sklepów, roznosząc zestawy ciast. Wszędzie, gdzie zapukali, spotkali się z bardzo ciepły przyjęciem a nikt nie skąpił pieniędzy i ciepłych słów.
Mieszkańcy Kamienia okazali się bardzo wielkodusznymi darczyńcami i nie szczędzili środków finansowych dla chorego dziecka. Wynik akcji to zebrane 4506,40 zł. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, pieniądze i wielkie serce.

Opracowała
Maria Janas-Bytnar

 " Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową