Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Stona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia

ZHP

Kącik niemiecki

Archiwum

 
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 

UROCZYSTOŚCI I KONKURSY GIMNAZJALNE

W ROKU SZKOLNYM 2011/2012Konkurs pt. "Pisanka Wielkanocna"

W I Powiatowym Konkursie Pisanek Wielkanocnych, który odbył się w Sokołowie Małopolskim nasi wspaniali gimnazjaliści zajęli I miejsca.
Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Rzeszowskiego.

Nagrodzeni:
- Justyna Radomska
- Dominik Łach
- Jarosław Iskra

Opiekunkami uczniów były panie: Magdalena Oczkowska i Ewa Kida

 


Walentynki

      ,, Życie bez miłości ,to jakby zaczarowana latarnia bez światła”- z pewnością większość z nas zgodzi się z tymi słowami , bo miłość jest niewątpliwie największą wartością w życiu  człowieka.

        14 lutego w naszej szkole pojawiły się czerwone serca symbolizujące miłość, działała ,,poczta walentynkowa”, niektórzy otrzymali od sympatii śliczne upominki ,trudno więc zgodzić się z tymi, którzy twierdzą, że święto to jest zbędne. Tego dnia zostały ogłoszone wyniki wyborów na ,,Walentynkę „ i ,,Walentego”,   a następnie odbyła się inscenizacja, którą przygotowali uczniowie klas I pod kierunkiem pani Haliny Partyki. Na scenie pojawili się bohaterowie naszych lektur, zobaczyliśmy: Afrodytę i Erosa, Danusię  i Zbyszka z Bogdańca, Papkina i Klarę, Małego Księcia i Różę oraz Romea  i Julię. Uczniowie mieli okazję posłuchać pięknych wierszy o tematyce miłosnej, a także piosenek związanych z postaciami literackimi pojawiającymi się na scenie.             

Opracowała: p. Halina Partyka


,, Nadziei blask” 

Święta Bożego Narodzenia  to okres szczególny dla każdego  człowieka. Zapominamy wtedy o bolączkach życia codziennego, gdyż cieszymy się z narodzin Jezusa.                                                                     W naszej szkole nastrój świąteczny zapanował już 22 grudnia, ponieważ uczniowie klas I pod kierunkiem pani Haliny Partyki przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Oprawę muzyczną przygotował pan Zbigniew Dudek.                                                          
Motywem przewodnim inscenizacji była miłość, nie tylko do Boga, ale przede wszystkim do drugiego człowieka . Młodzież śpiewała: ,, Kochaj ile się da , bo żyje się raz”, aby uświadomić rówieśnikom, że tylko ten , kto kocha ,właściwie wykorzystuje swój czas.  Po inscenizacji rozbrzmiewał wspólny śpiew kolędy ,,Dzisiaj w Betlejem”. Następnie wychowawcy wraz z uczniami udali się do klas, by  podzielić się opłatkiem i złożyć sobie najszczersze życzenia.              
          Uczniowie klas pierwszych mieli zaszczyt wystąpić również dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się 15 stycznia 2012r.  w Zespole Szkół w Kamieniu. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu był dla uczniów niezapomnianym przeżyciem, dlatego pragnę bardzo serdecznie  podziękować organizatorom za zaproszenie na tę uroczystość.

Opracowała: p. Halina Partyka


 

INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

     1 września 2011r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy  Zespołu Szkół rozpoczęli nowy rok szkolny.    O godz. 8. 30 uczestniczyliśmy we Mszy świętej, którą  koncelebrował ksiądz proboszcz Marian Gwizdak. Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie pan dyrektor Józef Łach przywitał przybyłych gości, rodziców oraz uczniów i nauczycieli. Wójt Ryszard Bugiel   szczególnie serdecznie przywitał uczniów klas pierwszych liceum oraz szkoły zawodowej. Ksiądz proboszcz życzył wszystkim zebranym zapału do pracy i realizacji własnych zamierzeń.

   Montaż słowno – muzyczny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przygotowała pani Halina Partyka z uczniami klasy IIIb. Trzecioklasiści  przypomnieli,  że w tym dniu przypada 72 rocznica wybuchu II wojny światowej, podkreślając  bohaterstwo całego narodu w walce z najeźdźcą. Teksty piosenek przypomniały, że w kontaktach międzyludzkich  najważniejsza jest życzliwość i wzajemne zrozumienie.

  Po akademii pan dyrektor przedstawił wychowawców klas, którzy udali się do sal na spotkanie  ze swymi wychowankami .

Opracowała: p. Halina Partyka
" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową