Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Stona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Podręczniki 
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Projekt unijny "Podkarpacie stawia na zawodowców" 
 
Liceum Ogólnokształcące

 ROK SZKOLNY 2013/2014



Osiągnięcia sportowe licealistów

w roku szkolnym 2013/2014

       Uczniowie liceum utworzyli drużyny w kilku dyscyplinach sportowych, reprezentując szkołę w rozgrywkach szkolnych na różnych etapach. Najważniejszymi zawodami uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest Licealiada. W półfinale wojewódzkim Licealiady w unihokeju drużyna dziewcząt zajęła III miejsce. Drużyna chłopców  w zawodach futsalu  Licealiady wywalczyła  wicemistrzostwo powiatu rzeszowskiego. Młodzież LO rywalizuje także z młodzieżą szkoły zawodowej  w piłce nożnej.

 


 

Liceum Ogólnokształcące w Kamieniu organizatorem

XXXVII Rejonowej Edycji Zawodów Sportowo – Obronnych

„Sprawni jak żołnierze”

 

We współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświat  w Rzeszowie nasza szkoła przygotowała i przeprowadziła zawody sportowo – obronne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych rejonu rzeszowskiego. W zawodach wzięło  udział 6 drużyn szkół w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach nasze Liceum Ogólnokształcące reprezentowali: Justyna Bajek, Karolina Sulich i Milena Szelążek oraz Tomasz Olko, Paweł Kobylarz i Sebastian Piędel. Opiekunem uczniów był nauczyciel – Grzegorz Boguń. Grzegorz Boguń był także sędzią głównym tych zawodów. Nasi uczniowie wywalczyli  II miejsce – dziewczęta i  III miejsce – chłopcy i reprezentowali szkołę w zawodach etapu wojewódzkiego.

 


 

Matura  - 2014 r.

        Maturalne zmagania tegorocznych absolwentów rozpoczęły się 5 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego. Uczniowie oprócz obowiązkowych przedmiotów wybrali także:  biologię, chemię, fizykę, geografię, język francuski. Zdawali je na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pomyślnie dla uczniów przebiegły egzaminy ustne odbywające się w szkole. To ostatni rocznik absolwentów, którzy zdawali egzamin maturalny wg starych zasad. Drodzy absolwenci życzymy Wam powodzenia w dalszym życiu.

Opracowanie: Władysława Olejarczyk

 


 

25. kwietnia 2014 – pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów

     Uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieniu. Dalsza część odbyła się w szkole, gdzie zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie program dedykowany maturzystom przygotowali uczniowie klasy drugiej. Dla starszych koleżanek i kolegów przygotowali pamiątkowe dyplomy absolwenta naszego liceum. Dyrektor szkoły p. Józef Łach i wychowawczyni p. Maria Janas-Bytnar wręczyli świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody dla uczniów za osiągnięcia  szkolne.         Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez absolwentów.     Naszym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach i w dalszym życiu.

 

 

                                                                 Opracowanie: W. Olejarczyk


 

Wielkanocne świętowanie w liceum  - 23.04.2014

 

     Utrzymując szkolną tradycję przygotowaliśmy program wielkanocnego świętowania. Jak co roku usłyszeliśmy poetyckie słowa o Zmartwychwstałym, złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się jajkiem, a potem częstowaliśmy się tym, co znalazło się na świątecznym stole.

 

                                                                 Opracowanie: W. Olejarczyk


 

Wygrany konkurs Filipa

      18 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej, w którym udział wziął uczeń naszej szkoły – Filip Bzduń. Szkoła ta była organizatorem konkursu, a honorowy patronat nad nim objęli: Polski Komitet Normalizacyjny, Kurator Oświaty w Rzeszowie oraz Starosta Powiatu Rzeszowskiego. W konkursie wzięło udział 8 szkół z województwa podkarpackiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 22 uczniów, zwycięzców etapu szkolnego. Laureatem konkursu został uczeń klasy pierwszej naszego liceum – Filip Bzduń, zajmując 1. miejsce.

Filip odbiera nagrodę

Laureaci konkursu

                                                                                                        
Opracowanie: W. Olejarczyk


Bal studniówkowy – 11.01.2014

 

     Impreza studniówkowa tegorocznych maturzystów odbyła się w restauracji „Słoneczko” w Kamieniu. Jak każda poprzednia studniówka, tak i ta była kultywowana szkolnym zwyczajem. Były zatem oficjalne przemówienia, polonez, szampański toast i „szalone” tańce do białego rana.  Ufając symbolice 100 dni przed maturą, bal studniówkowy zamknął  czas „ostatniego rozluźnienia” i rozpoczął  czas wytężonej pracy, aby jak najlepiej zdać egzaminy maturalne.

 

                                                                                                        
Opracowanie: W. Olejarczyk


 

Spotkanie wigilijne  -  20. 12. 2013 r. 

     Boże Narodzenie to święta nadziei, radości, miłości, pokoju, w których rodzina zajmuje pierwsze miejsce. Nasze najgłębsze związki z rodziną, naszą miłość uświadamiamy sobie właśnie w Wigilię – zasiadamy do uroczystej wieczerzy, dzielimy się opłatkiem, a jednocześnie pragniemy przełamać w sobie urazy względem drugiego człowieka, które może nosimy w sercu. Składamy sobie najlepsze życzenia i razem z całą rodziną kolędujemy przy choince. Nasza licealna społeczność jest także rodziną, dlatego   razem  przeżywamy podobne -  piękne i uroczyste chwile związane z tymi świętami. Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki przed świętami spotkaliśmy się na szkolnej wigilii. Wysłuchaliśmy programu świątecznego wykonanego przez uczniów klasy pierwszej, przygotowanego pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Świerat. A później były już tylko życzenia, łamanie się opłatkiem i wiele powodów do wzruszeń, wyrazów serdeczności. Świąteczna dekoracja korytarza szkolnego, który okazał się trochę ciasny, przybliżyła klimat nadchodzących świąt. Wypełnił się on później zapachem ryby i barszczu z uszkami oraz pięknymi staropolskimi melodiami kolęd śpiewanych Małej Dziecinie. W naszej corocznej uroczystości uczestniczyli dyrektorzy naszych szkół, nauczyciele i wychowawcy oraz wójt Gminy Kamień p. Ryszard Bugiel i sekretarz p. Jerzy Bednarz. Z radością  w sercach, bo tak ubogacają nas te spotkania, udaliśmy się do swoich domów, aby przygotować się na przyjście Bożego Dzieciątka.

                                                                                                        

Opracowanie: W. Olejarczyk

 


 

Karolina Orszak – Stypendystka

         W dniu 17 grudnia 2013 roku w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia 244 wyróżnionym uczniom szkół ponadgimnazjalnych Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród tej grupy uczniów znalazła się uczennica II klasy naszego liceum Karolina Orszak. Dyplom odebrała z rąk p. Małgorzaty Chomycz – Śmigalskiej – Wojewody Podkarpackiej oraz  p. Jacka Wojtasa – Podkarpackiego Kuratora  Oświaty .


Opracowała: mgr Cz. Marcinek


Ślubowanie pierwszoklasistów  - 2013

    

     To ważna dla wszystkich uroczystość szkolna. Wobec dyrektora szkoły p. Józefa Łacha, wychowawczyni p. Ewy Świerat oraz innych nauczycieli przysięgę uczniowską składali nowo przyjęci uczniowie naszego liceum. Atmosfera była podniosła, padły uroczyste i znaczące słowa przez uczniów klasy pierwszej. Ślubowali oni strzec godności uczniowskiej, wytrwale zdobywać wiedzę, okazywać szacunek symbolom szkolnym i narodowym, przestrzegać zasad współżycia koleżeńskiego, a przede wszystkim solidnie się uczyć. W tych trudnych wyzwaniach naszych pierwszoklasistów będzie wspierać cała społeczność szkolna. Wierzymy, że uda im się wytrwać i dotrzymać obietnic. A później przyszedł czas na prawdziwe „otrzęsiny” najmłodszych uczniów, dla których liczne atrakcje i zabawy przygotowali uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Nagrodą za wytrwałość w konkursowych zmaganiach były smaczne kiełbaski przygotowane na grillu.

                                                                                                        
Opracowanie: W. Olejarczyk


12.10.2013 r.

Maturzyści na szlaku pielgrzymkowym

     Tegoroczny szlak pielgrzymkowy maturzystów prowadził dCzęstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Organizatorami wyjazdu i opiekunami uczniów byli:           ks. Stanisław Zagórski i wychowawczyni Maria Janas-Bytnar. Pielgrzymka dla młodych pielgrzymów była radosnym, głębokim wewnętrznym przeżyciem, ubogacającym duchowo modlitwą, nawiedzeniem miejsc niezwykle ważnych dla Kościoła w Polsce.

 

                                             
Opracowanie: Władysława Olejarczyk


 

Piknik  EDUSCIENCE  w Tyczynie

     W dniu 10. 10. 2013 roku uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu uczestniczyli w pikniku naukowym w Tyczynie. Rozpoczął się on powitaniem przybyłych szkół przez p. Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie. Po przemówieniach nasza klasa udała się na pokaz prezentacji multimedialnej dotyczącej największych i najmniejszych rzeczy istniejących we wszechświecie.

         Później czekało na nas wiele atrakcji m. in. matematyczne rozmaitości, kolorowa chemia, magnetyczne szaleństwa. Oprócz tego czekało na nas kilka stoisk przy których mogliśmy puścić wodze fantazji. Na koniec odbyło się losowanie nagród, którym kilka z nas wygrało ciekawe nagrody.

        Piknik był bardzo udany i wynieśliśmy z niego wiele nowych umiejętności. Mamy nadzieję, że zdobyta  wiedza zaowocuje w przyszłości w dalszej edukacji,  a mianowicie  w wyborze odpowiedniego kierunku studiów.

Opracowała: mgr Cz. Marcinek


 


" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:



CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKE



kontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową