Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Strona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Wzorowi uczniowie
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Podręczniki 
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Projekt unijny "Podkarpacie stawia na zawodowców" 
 
AKTUALNOŚCI Liceum Ogólnokształcące

 ROK SZKOLNY 2014/2015


 

„ Melony z Kamienia we Wrocławiu”

 

     W pierwszych dniach w liceum, kiedy poznawaliśmy się nawzajem, nasza wychowawczyni, Pani Ewa Świerat, powiedziała nam, że pochodzi z Dolnego Śląska. Wtedy właśnie narodził się pomysł organizacji wycieczki w tamte rejony, który był ciągle  w naszych myślach przez pierwszy rok nauki. Tak rozmarzeni Wrocławiem, rozpoczęliśmy drugą klasę z postanowieniem, że kieszonkowe już nie będzie wydawane na chipsy i nowe bluzeczki, ale że „wymienimy” je na wspomnienia, miłą atmosferę, trochę adrenaliny. Tak też się stało. Po długim odliczaniu doczekaliśmy czerwca!

     Już pierwszy dzień wycieczki zapowiadał się nieźle. Na niebie piękne słońce, w dłoniach walizki, a na naszych twarzach szerokie uśmiechy.

     Autobus zawiózł nas prosto na dworzec wrocławski, gdzie wszystko się zaczęło. Duże miasto z niezwykłymi mostami, imponującymi gmachami uczelni i słynnym kolorowym rynkiem stało przed nami otworem.

     Na pierwszy rzut poszło Wrocławskie ZOO i Afrykarium. Potężny, nowoczesny budynek robił wrażenie. Bawiłam się tam jak dzieciak i nigdy nie zapomnę widoku hipopotama, który usiłował mi dać całusa przez szybę. Tamtejsze zwierzęta to mistrzostwo!

     Później Pani Ewa zabrała nas do miasta, gdzie pokazała nam m.in. uczelnię, na której studiowała. Nie ukrywam, że budynek zrobił na mnie nieprzeciętne wrażenie. Razem z przyjaciółką nawet pomyślałyśmy o studiowaniu tam. Czemu nie? Ciekawie byłoby poznać Wrocław jeszcze lepiej, zdobywać w nim wiedzę i poznać tamtejszych ludzi.

     Kolejnym uroczym miejscem był pałacyk, w którym byliśmy zakwaterowani. Mogłabym tam mieszkać, bo klimat w nim był niesamowity.

    Jednak najlepszą atrakcją i zarazem wymagającą od nas nie lada wyczynu była Śnieżka. Tu muszę zaznaczyć, że wyciąg, którym wjeżdżaliśmy pod Śnieżkę, był bardzo stresującą sprawą, a największą  naszą zmorą była myśl o upadku telefonu gdzieś po drodze. Całe szczęście, nikt z nas nie musiał rozstać się tak boleśnie ze swoim przyjacielem.

     Sama wędrówka na Śnieżkę była wyczerpująca, ale warto było. Widoki na górze zapierały dech w piersiach, no i ta ogromna satysfakcja, że daliśmy radę! To było coś!

     Zobaczyliśmy także kilka zamków, których na Dolnym Śląsku nie brakuje. Myślę, że położenie i ogrody zamku Książ uczyniły go najpiękniejszym zamkiem,  jaki kiedykolwiek widziałam.

      Mimo że zmęczenie dawało się we znaki, nie zapominaliśmy o dobrym humorze. Hymnem przewodnim wycieczki stała się piosenka Pani Asi Bugiel o skradzionym melonie, której melodii chyba nie da się zapomnieć. Wszystko uwieczniliśmy na zdjęciach, ale jedyne czego się nie dało- a bardzo byśmy chcieli- to smak pysznych obiadków Pani Ewy i jej mamy. Miło wspominamy również naszego przewodnika, tatę pani,  który w interesujący dla nas sposób doskonale spełnił swoją rolę.

     Jesteśmy  bardzo wdzięczni naszej wychowawczyni, rodzicom i wszystkim, którzy mieli swój wkład w tę wycieczkę, ponieważ dzięki nim wróciliśmy bogatsi o masę wspomnień i  wiedzę, bo przecież podróże kształcą.

     Podsumowując, super ludzie, super atmosfera i umiejętności organizacyjne naszej Pani to nasz przepis na udaną wycieczkę!

Tak więc bez wahania ja i moja klasa podpisujemy się pod popularnym hasłem:

„Dolny Śląsk. Nie do powiedzenia. Do zobaczenia.”

     

                                                                                                             Opracowanie:

Justyna Makarska (uczennica klasy II LO)

 


 

Matura – 2015

       W poniedziałek (04.05.2015r.) nasi absolwenci przystąpili do pierwszego  egzaminu maturalnego,  z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tegoroczni absolwenci są pierwszym rocznikiem, który w szkole ponadgimnazjalnej uczył się zgodnie z nową podstawą programową, dlatego zdają maturę    w nowej formule. Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo język polski, matematykę  i język obcy. Zdający maturę w nowej formule muszą obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru na poziomie rozszerzonym. Chętni mogą przystąpić maksymalnie jeszcze do czterech egzaminów z przedmiotów do wyboru. Absolwenci będą musieli przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego.

Drodzy maturzyści, przed Wami wiele egzaminów do zdania, życzymy zatem powodzenia.

 

Opracowała Władysława Olejarczyk


Kolejny sukces Filipa

 

         Filip Bzduń, uczeń drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu zdobył wyróżnienie w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. Konkurs odbył się  28.04.2015r. w Zespole Szkół  w Sokołowie Małopolskim, nad którym patronat objęli Polski Komitet Normalizacyjny i Starosta Rzeszowski.  W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 14 szkół województwa podkarpackiego.  W ubiegłym roku szkolnym Filip wygrał konkurs na etapie wojewódzkim, także zorganizowanym przez ZS w Sokołowie Małopolskim. Gratulujemy Filipowi wiedzy z tego zakresu i osiągniętego sukcesu.

Opracowała Władysława Olejarczyk

 

 


Pożegnanie maturzystów
– 24 kwietnia 2015

 

           

  Uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieniu. Dalsza część odbyła się w szkole, gdzie zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście.

 W tej uroczystości wzięli udział: ks. proboszcz M. Gwizdak, ks. prałat T. Wójcicki,  wójt Gminy Kamień R. Bugiel, sekretarz Gminy Kamień J. Bednarz, przewodniczący Rady Gminy Mirosław Piędel, radni z Gminy Kamień, dyrektorzy szkół, nauczyciele.

       Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy II liceum pod kierunkiem p. E. Świerat. Również absolwenci przygotowali część artystyczną w której podziękowali za trud i pracę włożoną w 3-letnią edukację .

     Dyrektor szkoły p. Józef Łach i wychowawczyni p. Czesława Marcinek wręczyli świadectwa ukończenia szkoły  oraz nagrody książkowe dla uczniów za osiągnięcia w szkole. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez absolwentów oraz rodziców.

 

Opracowała Czesława Marcinek

 


 

Podwójny sukces naszych licealistów

    

   W piątek 10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Kamieniu już po raz piąty odbył się etap rejonowy XXXVIII Edycji Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”.  Zawody te są pięciobojem posiadającym duże walory wychowawcze i patriotyczne. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych uczestnicząca w turnieju rywalizuje w pięciu konkurencjach: strzelanie z karabinka pneumatycznego, rzut do celu granatem RG-42, tor sprawnościowy, udzielanie pierwszej pomocy zgodnie z algorytmem BLS (ratowanie osoby nieprzytomnej oraz wykonanie RKO) i bieg na orientację. Każda z konkurencji jest oddzielnie punktowana, a suma uzyskanych punktów składa się na klasyfikację końcową. Organizatorem,  sędzią głównym zawodów i opiekunem drużyn LO w Kamieniu był p. Grzegorz Boguń. Szczególne podziękowania należą się p. Elżbiecie Watras, która na bieżąco prowadziła bardzo skomplikowaną klasyfikację zawodów oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy włączyli się w przeprowadzenie zawodów: p. Małgorzacie Bolko, p. Wojciechowi Piziakowi, p Bernadecie Majowicz, p. Wojciechowi Pirogowi oraz p. Michałowi Pisuli.  W przeprowadzeniu zawodów corocznie pomagają przedstawiciele wojska (w tym roku byli to żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie oraz 16 Batalionu Saperów w Nisku) oraz Ligi Obrony Kraju.

    Do zawodów przystąpiło 15 zespołów z 9 szkół ponadgimnazjalnych. Po tradycyjnej odprawie z sędziami konkurencji i opiekunami drużyn odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju z odśpiewaniem hymnu. Głos zabrał także towarzyszący zawodom pracownik Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ds. obronnych p. Robert Zygmunt.

    Liceum Ogólnokształcące w Kamieniu reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Milena Szelążek, Justyna Bajek z kl. II LO oraz Natalia Puzio z kl I LO. Drużyna chłopców to uczniowie klasy II LO – Paweł Kobylarz, Tomasz Olko i Patryk Puzio. Podczas wielogodzinnych zmagań uczniowie naszego liceum okazali się bezkonkurencyjni wygrywając  obydwie klasyfikacje zespołowe i awansując do etapu wojewódzkiego zawodów. Warto podkreślić, że drużyna dziewcząt okazała się lepsza od 5 innych drużyn, a chłopcy zostawili w pokonanym polu zawodników z 8 innych szkół średnich. Nasi licealiści zdobyli także nagrody w klasyfikacji indywidualnej zawodów: w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Puzio, a III miejsce zajęła Justyna Bajek; w klasyfikacji indywidualnej chłopców II miejsce zajął Paweł Kobylarz, zaś IV miejsce Tomasz Olko.

Opracował: Grzegorz Boguń


Wielkanoc w liceum – 08.04.2015 r.

 

„Nawet po zmartwychwstaniu

wykładasz nam Pisma,

że tak potrzeba było,

byś cierpiał, zmartwychwstał ...”

 

            W dziesięcioletniej historii  naszego liceum ogólnokształcącego, już po raz piąty zostało zorganizowane spotkanie wielkanocne. Odbyło się, jak co roku w środę po świętach Wielkiej Nocy. I tym razem w programie poetycko-wokalnym wystąpili uczniowie klasy pierwszej (wcześniej przygotowali część artystyczną na szkolną wigilię).         

      Spotkanie poprowadzili Karolina Piróg i Michał Grabiec. Poezję o tematyce wielkanocnej zaprezentowały uczennice: Gabriela Kania, Natalia Puzio, Aleksandra Olszowy i Paulina Łach. Cały program uświetnił występ wokalny Małgorzaty Kidy, Kingi Burek i Natalii Kopeć, przy akompaniamencie  gitarowym ks. Stanisława Zagórskiego i p. Grzegorza Bogunia. O wielkanocne potrawy na stole zatroszczyli się uczniowie i nauczyciele. W spotkaniu naszym uczestniczyli także uczniowie klasy trzeciej gimnazjum. Swoją obecnością zaszczycili nas wójt Gminy Kamień p. Ryszard Bugiel oraz sekretarz Urzędu Gminy p. Jerzy Bednarz.

          Kiedy dotyka nas ból i zwątpienie, znów potrzebujemy, by ktoś nam dodał otuchy, znów potrzebujemy  Świąt Zmartwychwstania. I jak droga do Emaus zasmuconych uczniów Chrystusa  zaprowadziła na spotkanie ze Zbawicielem Zmartwychwstałym, tak i nasze drogi, niech prowadzą nas do pięknego życia z Nim. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie naszym przewodnikiem życia, aby było piękne i radosne.

Opracowanie: Władysława Olejarczyk

 


 

Studniówka 2015

uczniów Liceum Ogólnokształcącego

 im. Św. St. Kostki

w Kamieniu

     24 stycznia 2015 r. w restauracji „Słoneczko” w Kamieniu już po raz dziewiąty uczniowie naszego liceum mieli swój bal maturalny.     

W uroczystości udział wzięli: pan wójt Ryszard Bugiel, pan Jerzy Bednarz,  ks. Tadeusz Wójcicki, ks. Marian Gwizdak, pan dyr. Józef Łach, pani dyr. Genowefa Saj, pani dyr. Irena Maj-Surdyka, rodzice oraz nauczyciele naszego liceum.

Na wstępie uczniowie: Iwona Kozak i Tomasz Kobylarz powitali wszystkich zaproszonych gości. W dalszej części wystąpienia podziękowali wszystkim za trud włożony w ich wychowanie i kształcenie.

Następnie przemawiał Pan Dyrektor Józef Łach, który swoje wystąpienie zakończył słowami „poloneza czas zacząć”.

Był to sygnał do rozpoczęcia poloneza. W pierwszej parze szedł Pan Wójt Ryszard Bugiel z uczennicą Iwoną Kozak, a za nimi Pan sekretarz Urzędu Gminy Jerzy Bednarz z uczennicą Wiktorią Kania, następnie pani wychowawczyni Czesława Marcinek z uczniem Bartłomiejem  Tasior oraz wszyscy pozostali uczniowie.

Bal trwał do białego rana

 

Opracowała:  Czesława Marcinek

 


 

Na półmetku – po półmetku

17.01.2015 r.

        To już półtora roku wspólnego życia uczniów klasy drugiej liceum. Aby podkreślić  ten fakt, razem z wychowawczynią  p. Ewą Świerat  i rodzicami zorganizowali  oni tradycyjny półmetek, często także nazywany „połowinkami”.  Szkolna świetlica i stołówka w tym dniu przybrały odświętny wygląd, jak przystało na karnawałowy czas, w którym odbył się ten pierwszy wspólny bal uczniów. Jego wyjątkowy charakter  podkreśliły także wieczorowe kreacje uczniów, dobre humory i radość. Jak co roku, tę szkolną imprezę zainaugurował swoim wystąpieniem dyrektor szkoły p. Józef Łach. W przemówieniu nawiązał do codziennej pracy zespołu klasowego, udziału w kultywowaniu szkolnej tradycji, którą jest także bal półmetkowy uczniów oraz przekazał uczniom życzenia świetnej zabawy.   I tak też było do późnych godzin nocnych. Oprawę muzyczną imprezy zapewnił didżej. Serwowane potrawy smakowały wybornie.

       Wszystko co dobre, szybko się kończy – tak było i tym razem – wspominają uczestnicy balu półmetkowego. Ta zabawa, to niejako zapowiedź  i próba generalna przed przyszłoroczną studniówką.

Opracowała:  Władysława Olejarczyk

 


 

Szkolna wigilia 2014

 

„W tę noc, co nie wiedziała jeszcze, że jest święta

Bóg Wszechmogący stał się ludzkim dzieckiem

Z wyciągniętymi bezradnie rękami …

i świat się wcale nie zawalił

ale zgarbiony  uśmiechnął się i zaczął  się prostować”.

                                                       Ks. Jan Twardowski

 

          19 grudnia2014 r. w naszym liceum odbyła się uroczysta Wigilia. Jej celebrowanie stało się tradycją, utrwaloną przez 10 lat istnienia szkoły. Tradycyjnie także zaszczycili nas swoją obecnością wójt Gminy Kamień  p. Ryszard Bugiel, sekretarz Urzędu Gminy p. Jerzy Bednarz oraz dyrektorzy zespołu szkół – p. Józef Łach i p. Genowefa Saj.                                                                       

            Ten wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej  jest czasem zamyślenia i kolędowania, czasem wzruszeń, pojednań i serdecznych życzeń.   W świątecznej scenerii, na szkolnym korytarzu wysłuchaliśmy programu okolicznościowego   w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Młodzież dostarczyła wszystkim pięknych wrażeń artystycznych, wprowadzając w świąteczny nastrój.     Przepełnieni radosnym duchem Świąt Bożego Narodzenia złożyliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. W jednej z sal lekcyjnych przygotowaliśmy stół wigilijny, do którego zasiedliśmy po wysłuchaniu fragmentu ewangelii o narodzeniu Jezusa wg św. Łukasza.                                           

            W atmosferze zadumy i ciepła płynącego z betlejemskiej stajenki oraz wzajemnej życzliwości wróciliśmy do naszych rodzin, by dalej przeżywać świąteczną radość.

 

 

Opracowała: p.  Władysława Olejarczyk

 

 

Otrzęsiny pierwszoklasistów – 24.10.2014 r.

 

        Tradycyjna impreza szkolna odbyła się w tym roku nieco z opóźnieniem, po obchodach jubileuszu 10 – lecia szkoły, ale jak zawsze z ciekawymi pomysłami. Do zabawy zaplanowanej na te uroczystość  włączone zostały wszystkie klasy. W konkurencjach klasowych uczniowie musieli wykazać się dobrą współpracą, by jak najszybciej wykonać postawione przed nimi zadania. A później była próba odwagi dla pierwszoklasistów.

     W stołówce szkolnej kolejna próba dla zespołów klasowych. A konkurencję poprowadzili gościnnie „Master Chef”. W role wcieliły się wychowawczynie klasy I i II, pani Ewelina Nowak i p. Ewa Świerat oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Maria Janas-Bytnar. Reprezentanci klas musieli wykazać się pomysłowością, co można wyczarować mając przed sobą kilka produktów spożywczych. Konkurencja wyzwoliła w uczniach wiele talentów kulinarnych, a sporządzone sałatki smakowały wybornie. Wygrała jednak sałatka grecka!       Nagrodą dla wszystkich uczestników tej szkolnej zabawy były  placki ziemniaczane z sosem autorstwa p. Ewy Świerat.

 


Jubileusz 10 – lecia szkoły

      

       4 października Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu obchodziło jubileusz 10 – lecia utworzenia szkoły. Uroczyste obchody tego dnia rozpoczęły się Mszą Świętą, na którą uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się do kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieniu. O godzinie 14 – tej została odprawiona dziękczynna Msza Święta w intencji nauczycieli, uczniów, absolwentów  i przyjaciół szkoły. Mszy Świętej przewodniczył i wygłosił homilię ks. proboszcz Marian Gwizdak. Koncelebransami  byli: ks. prałat Tadeusz Wójcicki, ks. dr Marek Story – wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, absolwent Zespołu Szkół w Kamieniu oraz ks. Piotr Kuźniar i ks. Stanisław Zagórski.

     Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu.

     Część oficjalna uroczystości jubileuszowych rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie hymnu szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie liceum pod kierunkiem Ewy Świerat, z oprawą muzyczną Mariusza Kidy, ojca jednej z uczennic. W tym niecodziennym spektaklu aktorskimi, wokalnymi  i tanecznymi talentami wykazali się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele liceum.

 

     Na widowni zasiedli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kamień – Ryszard Bugiel, zastępca Wójta – Franciszek Olko, sekretarz  Gminy Kamień – Jerzy Bednarz, przewodniczący Rady Gminy – Mariusz  Goclon i były przewodniczący Rady Gminy Kamień – Stanisław Bednarz, radni Gminy Kamień. Jubileusz swoją obecnością uświetnili także ks. proboszcz Marian Gwizdak, ks. prałat Tadeusz Wójcicki, ks. dr Marek Story, ks. Piotr Kużniar i ks. Stanisław Zagórski. Nie zabrakło dyrektorów szkół z Gminy Kamień, zaprzyjaźnionych instytucji, zakładów pracy. Obecni byli uczący nauczyciele, pracownicy szkoły, a także  absolwenci i uczniowie. Goście  byli świadkami pokazu talentów artystycznych nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Jubileusz uświetniły przemówienia dyrektora szkoły  Józefa Łacha oraz wielu gości, w których przywołano wspomnienia dotyczące starań o powołanie nowej szkoły ponadgimnazjalnej w Kamieniu.

Wręczenie dyplomów z podziękowaniami dla rodziców, którzy obdarzyli zaufaniem szkołę i chcieli w niej kształcić dwoje lub więcej  swoich dzieci.

      Historię szkoły, jej pracę,  sukcesy naukowe i sportowe, tradycje szkolne oraz wspólne zwiedzanie i pielgrzymowanie wyeksponowano na tablicach wystawowych, w przygotowanej prezentacji multimedialnej oraz wydanej na tę okazję książce. Niektórymi pamiątkami okolicznościowymi obdarowani zostali nasi goście. Jubileusz 10 – lecia Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu, to pierwszy „przystanek” na drodze edukacyjnej tej szkoły. Odkrył on wielką siłę społeczności szkolnej i lokalnej w dążeniu do ciągłego rozwoju szkoły.

        Szkoła to młodość, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których wraca się z radością i rozrzewnieniem. Cała społeczność szkolna dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za uświetnienie obchodów swoją obecnością, za życzenia i pamięć o szkole. Wyrażamy nadzieję, że kolejne „jubileuszowe przystanki” staną się okazją do kolejnych spotkań. 

Opracowała Władysława Olejarczyk

 


 

Sportowe sukcesy licealistów

Sonina – 15.09.2014 r.

       ...

 

Gratulujemy pięknych sukcesów!!!

Opracowanie: Małgorzata Bolko

 


Liceum Ogólnokształcące inauguruje nowy rok szkolny
i kolejną dekadę działalności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 " Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową