Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Stona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki  
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Absolwenci
Rekrutacja
 
ARCHIWUM Liceum Ogólnokształcącego


Rok szkolny 2005/2006


 

20.09.2005 r.  – UCZNIOWIE  LICEUM NA ŚCIEŻCE EDUKACYJNO-PRZYRODNICZEJ „ZDOŁGA”
W KAMIENIU – PODLESIU

     Na trasie ok. 4 km, biegnącej przez wyjątkowo urokliwe fragmenty obszarów leśnych, młodzież mogła poznać walory przyrodnicze lasu, jego budowę, funkcje. Z tablic informacyjnych dowiedzieli się o jego mieszkańcach, a  także problemach z jakimi spotykają się leśnicy w swojej pracy. Po części rekreacyjno-edukacyjnej  w miejscu biwakowym rozpaliliśmy ognisko, przy którym młodzież odpoczywała i bawiła się. Opiekunkami młodzieży były: Cz. Marcinek i W. Olejarczyk.


 

19.10.2005 r.  – WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA, MIASTA ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO

     Uczestnikami wycieczki byli uczniowie k l. I i II, pod opieką W. Olejarczyk, Cz. Marcinek i dyrektora szkoły p. J. Łacha. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Zwierzyńca. Zwiedzanie Zamościa rozpoczęliśmy od Rynku Wielkiego, jednego z najwspanialszych XVI wiecznych  placów Europy, otoczonego rzędami wspaniałych barwnych kamieniczek z podcieniami. Przed Ratuszem, który jest wizytówką Zamościa zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. I wyruszyliśmy w dalszą trasę zwiedzając:  katedrę, Muzeum Barwy i Oręża „Arsenał”, mury obronne i bramy, trasę turystyczną w bastionie VII, Rotundę – Mauzoleum Martyrologii Zamojszczyzny oraz ogród zoologiczny. W drodze powrotnej, w Szczebrzeszynie sprawdziliśmy, czy  chrząszcz stoi w trzcinie.


  

20.12.2005 r. -  DELEGACJA NASZYCH UCZNIÓW
U PRYMASA POLSKI

 

     Troje uczniów z liceum: Łucja Kobylarz, Sylwia Burek i Wojciech Piróg z wójtem Gminy Kamień p. R. Buglem wzięło udział w spotkaniu bożonarodzeniowym z Prymasem Polski Józefem Glempem. W spotkaniu uczestniczyło ok. 160 osób z całego kraju, głównie dzieci i młodzież z terenów wiejskich, którzy przedstawili tradycje i obrzędy polskiej wsi związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a potem wspólne kolędowanie i składanie sobie życzeń. Spotkanie odbyło się w pałacu arcybiskupów w Warszawie.


18.02.2006 r.  -  PÓŁMETEK  KLASY II

     Po raz pierwszy w naszym liceum odbył się półmetek klasy drugiej. Uczniowie bawili się i konsumowali do „białego rana”, a członkowie Rady Rodziców dbali o uczniów od strony kulinarnej, nauczyciele od strony porządkowej.


25.04.2006 r.  -  PIERWSZY SUKCES NAUKOWY NASZYCH LICEALISTÓW

     Po eliminacjach szkolnych do konkursu pt. „Anglicyzmy w języku niemieckim” do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się A. Krzyś, M. Orszak i D. Gumieniak. Uczniowie ci reprezentowali Liceum Ogólnokształcące w Kamieniu  na konkursie w Rzeszowie, w Zespole Szkół Spożywczych. Uczeń klasy drugiej liceum Dariusz Gumieniak zajął pierwsze miejsce, mamy nadzieję, że otworzył tym samym pasmo sukcesów naukowych naszych uczniów. Pozostałe uczennice zajęły IV i V miejsce. Opiekunem uczniów i ich naukowym przewodnikiem była mgr Maria Janas-Bytnar.

 


 
 


" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEGmina Kamień

Towarzystwo Przyjaciół Kamienia

Eduscience

Obrazki logiczne

kontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową