Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Stona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
ARCHIWUM Liceum Ogólnokształcącego


Matura 2012

      W roku szkolnym 2011/2012 do egzaminów maturalnych przystąpił kolejny rocznik maturzystów, którzy przez prawie miesiąc zmagali się z postawionymi przed nimi wymaganiami. Tradycyjnie sesja egzaminacyjna  rozpoczęła się egzaminem z języka polskiego, a później  absolwenci wykazywali się wiedzą z pozostałych obowiązkowych i wybranych przedmiotów. Absolwentom życzymy wszelkiej pomyślności, także zdania  egzaminu z dorosłego życia.


Szkoła żegna maturzystów

27. kwietnia 2012 r.

          19. absolwentów naszej szkoły w tym dniu odebrało świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego. W tej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: wójt Gminy Kamień –  p. R. Bugiel, z-ca wójta p. F. Olko, sekretarz Urzędu Gminy Kamień p. J. Bednarz, proboszcz parafii Kamień ks. M. Gwizdak, ks. prałat T. Wójcicki, dyrektorzy szkół, uczący nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klasy I i II. Program pożegnalny absolwentów przygotowali uczniowie klasy drugiej. Wykazali się wokalnymi i aktorskimi talentami w odegranych scenkach z życia szkolnego uczniów. Absolwenci ufundowali żywy dar dla szkoły – przed budynkiem posadzili razem z dyrektorem i zaproszonymi gośćmi dęba, który, jak wierzą, będzie trwałym dowodem ich dalszej obecności w szkole. Miłym akcentem, jak zawsze był wspólny poczęstunek, przygotowany przez absolwentów i ich rodziców. W tym czasie dyrektor szkoły i wychowawczyni p. Ewa Świerat wręczyli absolwentom świadectwa szkolne.


„Sprawni jak żołnierze”

           18 – 04 – 2012 roku w Zespole Szkół w Kamieniu odbyła się XXXV edycja rejonowego etapu zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Reprezentacja dziewcząt, a także chłopców w klasyfikacji zespołowej Liceum Ogólnokształcącego zajęła w tych zawodach III miejsce.


Spotkanie wielkanocne w liceum
-  11 kwietnia 2012 r.

„Nawet po Zmartwychwstaniu

idziesz ciągle z nami

Tak zwykle, krok za krokiem,

jak tam – do Emaus”

      Powracając do szkoły po przerwie świątecznej, uczniowie liceum wraz z nauczycielami spotkali się przy stole wielkanocnym, by podzielić się radością przeżytych świąt. Wielkanoc jest świętem bogatym w obrzędy i symbole. Do nich nawiązaliśmy także w naszym spotkaniu. Centralne miejsce na szkolnym korytarzu zajmował stół, na którym nie zabrakło jajek – symbolu nowego życia, baranka – symbolu ofiary  i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz babek wielkanocnych i innych smacznych ciast. Zgromadzeni wokół stołu, wysłuchaliśmy krótkiego programu artystycznego, nawiązującego do przeżytych świątecznych dni w naszych parafiach i rodzinach. Wykonawcy programu z wielkanocnym pozdrowieniem „Chrystus zmartwychwstał” podzielili się z wszystkimi uczestnikami jajkiem. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Konrad Borek złożył nauczycielom i uczniom świąteczne życzenia; abyśmy nosili w sobie radość poranka wielkanocnego i dzielili się tą radością z innymi, roztaczając wokół siebie dobro i pokój. Dyrektor szkoły p. Józef Łach podziękował za tworzącą się szkolną tradycję wielkanocnych spotkań i przekazał życzenia świąteczne. Dalsza część spotkania, to poczęstunek smakołykami wielkanocnego stołu.

Opracowanie: Władysława Olejarczyk


Niech żyje bal! – Studniówka 2012

       

            Dnia 21 stycznia 2012 roku dzięki hojności i wyrozumiałości rodziców i sponsorów odbył się bal studniówkowy. Swojego wsparcia udzielili nam: p. J. Cisek, Towarzystwo Przyjaciół Kamienia, Bank Spółdzielczy w Kamieniu, Spółdzielnia Uczniowska Gimnazjum, p. wójt R. Bugiel, p. dyr. J. Łach, p. dyr. G. Saj, p. J. Walicki, właściciel restauracji, w której odbył się bal. Tradycyjnie rozpoczęło się szlacheckim obyczajem – polonezem. Po wysłuchaniu podziękowań, zaszczytów z ust Dyrektora  i Przewodniczącej klasy, kosztowaliśmy wyśmienicie przyrządzonych potraw i bawiliśmy się do białego rana. 


Stypendysta LO odebrał dyplom 22.12.2011r.

          Z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, uczeń klasy drugiej, Konrad Borek odebrał dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów. W tym ważnym dla naszego ucznia wydarzeniu uczestniczyła wychowawczyni Konrada p. Ewelina Partyka. Stypendium jest nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, wysoką kulturę osobistą i aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim. Konradowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu.  

 


 

SPOTKANIE WIGILIJNE  -  22.12.2011r.

       Każdego roku czekamy na nowy cud Świąt Bożego Narodzenia, celebrując tradycje Wigilijnej Nocy w ostatnim dniu nauki, przed przerwą świąteczną. Towarzyszyło temu wiele przygotowań, a wszystko po to, aby przeżyć te radosne chwile wspólnie: uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy szkół, wójt gminy p. R. Bugiel, sekretarz gminy p. J. Bednarz.

       Jak co roku wysłuchaliśmy słów ewangelisty o narodzeniu Chrystusa, które co roku nabierają nowego znaczenia, pozwalają nam przeżyć raz jeszcze oczekiwanie i nadzieję, zdumienie i radość, które tworzą nastrój dla Bożego Narodzenia. Całe spotkanie było przepełnione symboliką; była choinka, biały obrus na stole i siano, a pośrodku płonąca świeca „Caritas”. Młodzież wykonała poetycki program, którego motywem przewodnim były słowa „Miłość, niczym gwiazda betlejemska prowadzi nas do Jezusa”. Program ubogacony został śpiewem kolęd i pastorałek. Oprawę muzyczną zapewniły uczennice: Ewelina i Basia oraz nauczyciel p. Janusz Lada.

        A później ten najważniejszy moment – łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Moment to podniosły, w czasie którego mieszają się różne uczucia, wyzwala z naszych serc radość i łzy, dobroć i życzliwość, gotowość przebaczenia. Atmosferę świątecznego uniesienia przenieśliśmy do stołówki, gdzie przygotowaliśmy stół wigilijny z tradycyjnymi potrawami, przy którym rozbrzmiewały polskie kolędy, tak bliskie naszym sercom. I tak pożegnaliśmy się, aż do Nowego 2012 Roku, by po przeżyciu świąt w domach rodzinnych na nowo wrócić do codziennych obowiązków, do szkolnej rodziny.

Opracowała: Władysława Olejarczyk


Licealistki najlepsze w powiecie 16.11.2011 r.

          Uczennica Aneta Ferenc i Marzena Kolano, uczennice klasy drugiej LO zajęły I miejsce  w POWIATOWEJ LICEALIADZIE, w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Sokołowie Małopolskim. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!


 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

POŚWIĘCENIE SZTANDARU LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

         19. września odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość- nadanie i poświęcenie sztandaru Liceum. Szkoła podstawowa i gimnazjum swoje sztandary już mają, a nasze liceum sztandar otrzymało niemalże w dniu swoich siódmych urodzin.

Taka uroczystość zdarza się tylko raz w historii szkoły, więc oprawa tego dnia musiała być niezwykła. Zaszczycił nas swą obecnością ksiądz biskup Kazimierz Górny, który celebrował mszę świętą oraz sztandar poświęcił. Niezwykła to osobistość- wielki przyjaciel młodzieży, erudyta, człowiek wielkiej kultury słowa, niezwykle życzliwy, ciepły. Nie zabrakło nieocenionego prof. Kazimierza Ożoga, z – tradycyjnie- niezwykłą lekkością i poczuciem humoru podkreślającego swe związki z Kamieniem. Obecny był również senator Kazimierz Jaworski, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, księża, przedsiębiorcy z terenu gminy, absolwenci Liceum. Nie mogło zabraknąć pana wójta Ryszarda Bugiela i pana sekretarza Jerzego Bednarza, którzy z niezwykłą życzliwością traktują zawsze naszą szkołę.

Zarówno msza, jak i wspólna dla całego zespołu szkół uroczystość na szkolnej hali, miały wspaniałą, podniosłą atmosferę. Przyczynili się do tego uczniowie Liceum, którzy zadbali o oprawę mszy (wskazówek udzielił ksiądz Stanisław  Zagórski) i część artystyczną (uczniów przygotowała pani profesor Irena Czyżowska – Smusz).

Ważną częścią uroczystości było przybijanie pamiątkowych gwoździ z nazwiskami gości. Znajdą się one na specjalnie na tę okazję wyrzeźbionym w drewnie zwoju i będą nam przypominać o tym wyjątkowym dniu już na zawsze.

Opracowała: Ewa Świerat


Pierwszoklasiści przyjęci do grona swoich starszych kolegów

          6 października 2011 r. uczniowie liceum ogólnokształcącego podczas biesiadnego grillowania, na terenie szkoły przyjęli uczniów klasy pierwszej do swojego grona. Ten tradycyjnie utrwalony rytuał był wspólną zabawą, ale to najmłodsi musieli zdać egzamin z  różnych konkurencji i udowodnić, że przekroczyli kolejny próg w swojej edukacji.

 


 


" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową