Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Stona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Projekt unijny "Podkarpacie stawia na zawodowców" 
 
Liceum Ogólnokształcące

 ROK SZKOLNY 2012/2013Matura 2013

 

         7 maja absolwenci liceum ogólnokształcącego rozpoczęli pisemnym egzaminem z języka polskiego, tegoroczną sesję egzaminacyjną, która potrwa ponad 3 tygodnie – do 28 maja. Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych – z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nasi maturzyści wybrali także przedmioty dodatkowe: biologię, chemię, geografię, wiedzę o społeczeństwie i historię. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości abiturienci musieli przystąpić  także do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych – z języka polskiego i języka obcego nowożytnego, przeprowadzanych w szkole przez nauczycieli.  Życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom udanego startu w dorosłe życie, a tym którzy pragną uczyć się dalej – niech spełnią się Wasze oczekiwania, dostania się na wymarzone uczelnie.

 

 

 

                                                                                                       Opracowanie: W. Olejarczyk


 

Pożegnanie maturzystów 26.04.2013 r. 

         Liczna grupa tegorocznych maturzystów oficjalnie, bo czekają ich jeszcze egzaminy maturalne, zdawane w szkole, pożegnało się ze swoją szkołą. Przez trzy lata pod opieką wychowawczyni p. Eweliny Partyki, uczących nauczycieli, przygotowywali się do egzaminu dojrzałości. W tym dniu, szczególnym dla nich, bo rozległ się już ostatni dzwonek na szkolnym korytarzu, przyszedł czas na pożegnanie z nauczycielami, koleżankami i kolegami z młodszych klas. Wcześniej licealiści wraz z  nauczycielami uczestniczyli we Mszy św. odprawionej przez ks. S. Zagórskiego. W szkole z udziałem uczniów klas trzecich gimnazjum    i uczniów liceum odbyła się dalsza część uroczystego zakończenia edukacji szkolnej maturzystów. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: wójt gminy Kamień – p. R. Bugiel, sekretarz gminy –   p. J. Bednarz, przewodniczący Rady Gminy – p. M. Goclon, ks. Prałat  T. Wójcicki, ks. proboszcz – M. Gwizdak, dyrektorzy Zespołu Szkół oraz nauczyciele. Poetycki i satyryczny program pożegnalny przygotowała klasa druga liceum. Były podziękowania, życzenia i kwiaty od młodszych kolegów, wystąpienia gości skierowane przede wszystkim do absolwentów. Miłym akcentem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych dla najlepszych uczniów. Pożegnanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Niespodziankę zrobiła klasa druga, ofiarując odchodzącym koleżankom i kolegom piękny tort z płonącymi racami i gromkim „sto lat”. 

 

                                                                                                                                                    Opracowanie: W. Olejarczyk


 

Wycieczka dydaktyczna
do Belska

 

        Uczniowie I klasy liceum ogólnokształcącego uczestniczą w programie „Eduscience”, mający zainteresować uczniów naukami  matematyczno-przyrodniczymi. W ramach tego programu, w dniach 18 – 19.04.2013 r. uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Centralnego Obserwatorium Geofizycznego Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Belsku. W tym naukowym ośrodku spotkali się z naukowcami, którzy w bardzo przystępny sposób opowiedzieli uczniom o ziemskim polu magnetycznym, przebiegunowaniu Ziemi, które wpływa na życie, na naszym globie. Zwiedzili obserwatorium, pod okiem gospodarzy mogli obserwować  niektóre zjawiska, wykorzystując  skomplikowaną aparaturę. Ciekawym okazał się także wykład pt „Jak człowiek może zmienić klimat”. Atrakcją wycieczki było zwiedzanie rezerwatu „Modrzewina”, gdzie rośnie najstarszy okaz modrzewia – liczący 230 lat. Wycieczka zakończyła się krótkim pobytem w Warszawie. Opiekunkami uczniów były: p. Czesława Marcinek i p. Maria Bajek.

                                                                                                       Opracowanie: Czesława Marcinek


  „Zmartwychwstał .

 

Znów dzwoni chwała

w cichych ogrodach

pustego grobu”

 

        Niosąc w sercach radość i pokój, które tak mocno wybrzmiały w wielkanocnym Alleluja, powróciliśmy po świętach do zajęć szkolnych. I jak co roku otoczyliśmy stół wielkanocny, by wysłuchać poetyckiego słowa o Zmartwychwstałym, o nadziei i miłości, by podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia.

                          Opracowanie: Władysława Olejarczyk 


Licealiści świętują Dzień Kobiet

          Klasa pierwsza Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem p. Czesławy Marcinek przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Kobiet, podtrzymując tradycję tego święta. Na akademię zostali zaproszeni  także uczniowie klas gimnazjalnych. Po raz kolejny uczniowie tej klasy ujawnili aktorskie talenty odgrywając humorystyczną scenkę z życia kobiet, recytując wiersze, które przypomniały o tym, że piękno i urok kobiet od zawsze istnieją w świecie i bez nich życie jest ponure.   


Sto dni przed egzaminem dojrzałości maturzyści się bawią.

Studniówka – 26.01.2013 r.

 

          Udało się naszym maturzystom odliczyć 100 dni do matury i dokładnie zaplanować bal studniówkowy w tym dniu.  Młodzież bawiła się w restauracji „Róża” w Sokołowie Małopolskim. Studniówka to moment, w którym szkoła wspólnie z rodzicami wprowadza symbolicznie „swoje dzieci” w dorosły świat,   w którym biorą odpowiedzialność za swoje życie. Dla wielu osób żaden inny, późniejszy bal, nie będzie wiązał się z takimi emocjami                      i przygotowaniami. Pisanie zaproszeń, szukanie partnera i oryginalnej kreacji, dopracowanie szczegółów, ćwiczenie kroków i figur poloneza – to atmosfera  przedstudniówkowych dni.      I w końcu ta niepowtarzalna noc, uroczysta i podniosła, razem z zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, rodzicami. Jak każe tradycja były oficjalne przemówienia, odtańczony w rytm Ogińskiego polonez i szampański toast, po którym zasiedli wszyscy do elegancko zastawionych stołów. A później już tylko taniec, taniec, taniec … Szaleństwa na parkiecie trwały do białego rana. Wracając do domu zmęczeni i z obolałymi stopami, wszyscy zgodnie mówili, że było warto.                                                                                         

          Zabawa studniówkowa była dla wszystkich dniem szczególnym, dniem  w pewnym sensie już osiągniętego sukcesu. Maturzyści wyrazili swoją wdzięczność za to nauczycielom   i rodzicom. Okazali ją również sponsorom, którzy wsparli ich finansowo  w organizacji studniówki. A byli to: Ryszard Bugiel – wójt gminy Kamień, Jerzy Bednarz – sekretarz gminy Kamień, Józef Łach – dyrektor Zespołu Szkół w Kamieniu, Alicja Hawro – prezes Banku Spółdzielczego w Kamieniu, Kazimierz Bednarz – prezes GS w Kamieniu, Monika i Marek Konior – „Marex”  w Kamieniu oraz Kazimierz Koc – „Korem” w Jeżowem.

                                                                                                       Opracowanie: Władysława Olejarczyk


 

Innowacyjne nauczanie
z platform
ą EDUSCIENCE

          Od 1 września w klasie I LO jest wdrażany projekt „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”. W ramach projektu szkoła otrzymała środki dydaktyczne na łączną kwotę 13 000 zł: tablicę interaktywną, kamerę internetową, stację „meteo”.

      Uczniowie uczestniczący w projekcie w dniach 18 – 19 kwietnia pojadą na dwudniową wycieczkę do Belska k. Warszawy. W pierwszym dniu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach w Centralnym Obserwatorium Geofizycznym Instytutu Geofizyki PAN, w drugim dniu w Instytucie Geofizyki PAN. W I semestrze przeprowadzono 34 lekcje  z wykorzystaniem platformy Eduscience, z przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i informatyki. Od 2 stycznia w programie tym realizowane są także zajęcia z języka angielskiego. Lekcje te uatrakcyjniają proces nauczania i zwiększają efektywność uczenia się. Nauczyciele korzystają z gotowych scenariuszy lekcji, prezentacji multimedialnych, animacji, filmów. Wykorzystując platformę nauczyciel ma możliwość prezentacji własnych opracowań. Program kontynuowany będzie w następnym roku szkolnym, z godnie z jego założeniem należy zrealizować 30 % treści podstawy programowej.

Projekt EDUSCIENCE wdrażany  w LO został zgłoszony do kuratorium jako innowacja procesu edukacyjnego.

Opracowanie: Czesława Marcinek


SPOTKANIE WIGILIJNE  -  21.12.2012.

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce

jest Boże Narodzenie”

                                                                Matka Teresa z Kalkuty

 

       Słowa te były mottem spotkania wigilijnego, nawiązywały także do programu artystycznego, przygotowanego na tę okoliczność. A przygotowali go uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem p. I. Czyżowskiej-Smusz. Nasi licealiści zmierzyli się z „Opowieścią wigilijną”, opowiadaniem Karola Dickensa, nawiązującym do wigilii Bożego Narodzenia. Aktorską grą, przy ciekawej scenografii  udało się im   pokazać świąteczną   historię przemiany moralnej człowieka, jaką przechodzi bohater, skąpiec Ebenezer Scrooger na skutek odwiedzin duchów w noc Bożego Narodzenia, w noc, gdzie pieniądze tracą swoją moc, a człowiek, który żyje wyłącznie po to, aby pomnażać majątek, zwykle zostaje zapomniany. Za to przesłanie wykonawcy programu zostali nagrodzeni długimi oklaskami. Ten program wraz z uczniami i nauczycielami uczącymi w liceum  obejrzeli: wójt gminy Kamień – R. Bugiel, sekretarz gminy – J. Bednarz, proboszcz parafii Kamień – ks. M. Gwizdak oraz dyrektorzy  Zespołu Szkół w Kamieniu. Samorząd Uczniowski przekazał  wszystkim świąteczne życzenia, które także składaliśmy sobie wzajemnie podczas łamania się opłatkiem. W stołówce szkolnej zasiedliśmy do wigilijnego stołu, by zakosztować „postnych” potraw i wyśpiewać w kolędach i pastorałkach chwałę Nowonarodzonemu.

                          Opracowanie: Władysława Olejarczyk 


„PO CEL I SENS ŻYCIA”

Maturzyści Liceum Ogólnokształcącego z gronem pedagogicznym i rodzicami w dniu 19.10.2012 r. na Jasnej Górze.

          Mszą Świętą odprawioną w Kaplicy Cudownego Wizerunku, przez ks. Stanisława Zagórskiego rozpoczęliśmy nasze duchowe spotkanie z Maryją. Maturzyści przygotowali oprawę Mszy Św. włączyli się w liturgię słowa. Homilię wygłosił nasz katecheta, kierując słowa do maturzystów, aby zawsze pamiętali o obecności Boga w swoim życiu, a błogosławiąc życzył dobrych wyborów w dalszym życiu. Maturzyści zawierzyli Maryi swoje życie, prosili o wstawiennictwo u Boga, o siły i dary Ducha Świętego na czas matur. Po Mszy Świętej maturzyści udali się na Wały Jasnogórskie, aby uczestniczyć w nabożeństwie  Drogi Krzyżowej. Na zakończenie wspólnotowej modlitwy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Jana Pawła II. Czas wolny wykorzystaliśmy na zwiedzanie dostępnych miejsc na tym świętym miejscu, spacer po zabytkowych uliczkach, a towarzyszyła nam  w tym dniu złota polska jesień. Następnym miejscem na naszym pielgrzymim szlaku były Wadowice                 i spotkanie w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło w życiu naszego papieża. W trakcie tego stosunkowo niedługiego pobytu, nie mogliśmy nie zasmakować „papieskich” kremówek. Podążając szlakiem papieskim na zakończenie pielgrzymki dotarliśmy jeszcze do sanktuarium pasyjno – maryjnego oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Krótki pobyt w tym miejscu pozwolił nam tylko na chwilę modlitwy w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej oraz spacer do jednej z kaplic Dróżek Pana Jezusa. Pielgrzymka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń duchowych i estetycznych, rozweseliła serca, dlatego śpiew towarzyszył nam do końca podróży.

 

 

Opracowanie: Władysława Olejarczyk


 


" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową