Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Stona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Projekt unijny "Podkarpacie stawia na zawodowców" 
 
Liceum Ogólnokształcące

 ROK SZKOLNY 2009/2010Warsztaty wikliniarskie w Centrum Wikliniarstwa
w Rudniku n/Sanem

17.06.2009 r.

     

     Warsztaty  zorganizowane zostały w ramach zajęć pozalekcyjnych z podstaw przedsiębiorczości, współfinansowanych ze środków UE „Kapitał ludzki – kluczem do przyszłości”. Organizatorem wyjazdu byli: Władysława Olejarczyk, prowadząca zajęcia w liceum i szkole podstawowej oraz Grzegorz Boguń realizujący zajęcia w gimnazjum.
W warsztatach uczestniczyło 35 osób. Nasz spotkanie z wikliną, w zagłębiu wikliniarstwa w Polsce, w Rudniku n/Sanem rozpoczęliśmy od wycieczki plenerowej szlakiem wiklinowych rzeźb, które wrosły w pejzaż miasta. Ta z kolei zaczęła się przed pomnikiem hrabiego Ferdynanda Hompescha (Austriaka), twórcy rudnickiego wikliniarstwa. Warsztaty odbyły się w dwóch grupach, zaczęły się najpierw pokazem, później nauką wyplatania. Po wykonaniu koszy (z pomocą instruktorów), bransoletek, które stały się naszą własnością, obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą 130 – letniej tradycji rzemiosła oraz zwiedziliśmy wystawę wyrobów wiklinowych. Po obiedzie, w drodze powrotnej do szkoły, udaliśmy się na leśną ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną w Leśnictwie Kopki.  


 

Wycieczka do Krynicy Zdrój

     Dwa dni, 2 i 3 czerwca 2009 r. uczniowie liceum przebywali w Beskidzie Sądeckim. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i zadowolenia ze zdobytych szczytów, pokonanych trudności. Otoczeni przewodnicką opieką wykorzystali ten czas bardzo efektywnie, a wspierali ich: dyrektor J. Łach,  p. Ewa Świerat i organizatorka wycieczki p. Czesława Marcinek.

 

 


 

„Drogi do wolności”

    

     Pod takim tytułem w dniu 02.04.2009 r. odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów liceum i gimnazjum, połączona z otwarciem wystawy tematycznej pod takim samym tytułem. Okazją do zorganizowania bogatej ekspozycji historycznej i jej otwarcie podczas akademii, była 20 rocznica obrad Okrągłego Stołu. To ważne wydarzenie zapoczątkowało upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Wystawa „Drogi do wolności” opowiadała o ludziach, którzy starali się urzeczywistnić marzenia o suwerenności Polaków żyjących w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Lata 1956, 1966, 1968, 1970, 1976, 1979, 1980, 1989, to zasadnicze daty układające się w polską drogę do wolności. Bez poznania i zrozumienia tego marszu do niepodległości, nie można zrozumieć fenomenu, jakim była „Solidarność” 1980 roku, Okrągły Stół 1989 roku. Autorami i organizatorami rocznicowego wydarzenia byli: Władysława Olejarczyk i Grzegorz Boguń.   

 


Studniówka  2009

 

     Tradycyjnie styczeń rozbrzmiewa w szkołach muzyką poloneza, tak też i było u nas. Tegoroczni maturzyści  wraz wychowawczynią p. Ewą Świerat i rodzicami zorganizowali bal studniówkowy w szkole, która przybrała bardzo odświętny wygląd na tę okazję. W takim karnawałowym klimacie zabawa była szampańska. Jak się bawili? Zobaczcie!

 

 


Wigilia szkolna

 

     19 grudnia 2008 r. przygotowaliśmy wspólną wigilię szkolną. Kilkunastoosobowa grupa uczniów wykonała program poetycki pt. Wigilia w tradycji polskiej. I było wzniośle, lirycznie, a wzruszenie udzielało się nie tylko wykonawcom, ale także wszystkim uczestnikom spotkania. Obecnością zaszczycili nas dyrektorzy naszych szkół, nauczyciele i młodzież klasy trzeciej gimnazjum. Koloryt i atmosfera wigilii pozwoliła nam oderwać się od codzienności lekcyjnych zajęć i dostrzec inny wymiar swego życia, ujrzeć piękno, doznać dobroci, wyrazić komuś miłość i wdzięczność. Dopełnieniem tej uroczystości był wspólny posiłek z daniami wigilijnymi oraz staropolskie kolędowanie.  

Wykonawcy programu artystycznego „Wigilia poetycka”

 


Dyplom Prezesa Rady Ministrów

      Dniu 12.12.2008 r. Ewelina Sądej odebrała z rąk kuratora oświaty, dyplom stypendystki  Prezesa Rady Ministrów. Ewelina jest pierwszą uczennicą naszego liceum, która otrzymała to wyróżnienie, jako nagrodę za bardzo dobre wyniki nauczania i piękną  postawę.  Gratulujemy!


Ślubowanie pierwszoklasistów

 

     Licealiści zachęceni jesiennym słońcem 9 października opuścili szkolne mury, by w otoczeniu lasów, wody, dokonać otrzęsin najmłodszych koleżanek i kolegów i dać im szansę na stanie się „pełnoprawnymi licealistami”. Rytualnemu ślubowaniu towarzyszyły różne zabawy, pląsy i śpiewy oraz pieczenie kiełbasy.

 

Opracowanie: Władysława Olejarczyk


 


" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową