Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Stona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum 
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
UROCZYSTOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 ROK SZKOLNY 2011/2012 Teatr Przedszkolaków

 

     W oddziale przedszkolnym odbyła się inscenizacja wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" kukiełkami wykonanymi z warzyw. Przedstawienie miało na celu inspirowanie twórczej aktywności u dzieci i rodziców; wzbogacanie i rozwijanie doświadczeń związanych z tematyką: teatr, aktor, rekwizyt, itp. oraz zachęcanie do obcowania z żywym słowem.


 

    

Tekst opracowała: Elżbieta Bugiel


 

 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

KAMIEŃ, 14. 12. 2011r.

      W dniu 14.12.2011r. w hali Zespołu Szkół w Kamieniu został rozegrany Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 8 zakwalifikowanych poprzez zwycięstwo w finałach powiatowych drużyn: SP Przemyśl, SP 1 Żurawica, SP Oleszyce, SP Przeworsk, SP2 Żurawica, SP Laszki, SP Stobierna i SP Kamień.

W klasyfikacji końcowej najwyższe miejsce na podium zajęły dziewczęta z Kamienia, 2 miejsce zespół z Żurawicy, 3 miejsce premiowane również awansem do dalszych rozgrywek dziewczęta ze Stobiernej.

Awans do Finału Wojewódzkiego IMS w unihokeju uzyskała drużyna w składzie: Iwona Lis, Patrycja Krawczyk, Weronika Kida, Kinga Baran, Natalia Micek, Klaudia Bajek, Katarzyna Sitarz, Natalia Cebula, Gabriela Kołodziej, Paulina Krawczyk. Nauczyciel: Małgorzata Bolko.

opracowała : Małgorzata Bolko


 

BRĄZOWE MEDALISTKI POWIATU RZESZOWSKIEGO
W PIŁCE RĘCZNEJ  DYNÓW, 12.12.2011r.


         7grudnia 2011 roku w hali Zespołu Szkół w Kamieniu został rozegrany Półfinał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. O wejście do finału starały się 3 drużyny -mistrzowie poszczególnych gmin: Sokołów Młp., Trzebownisko i Kamień. Po dobrej grze uczennice uzyskały awans do finału powiatowego.


 

Sędzia : Wojciech Piróg, Natalia Micek, Natalia Cebula, Wiktoria Dec, Aleksandra Piędel, Katarzyna Sitarz, Klaudia Bajek, Gabriela Kołodziej, Weronika Kida, Patrycja Krawczyk, Iwona Lis. Nauczyciel: Małgorzata Bolko.

Finał powiatowy w piłce ręcznej odbył się 12 grudnia 2011 r. w Dynowie. W pierwszym meczu nasze uczennice przegrały minimalnie z drużyną z Dynowa wynikiem12:14.

Następny mecz toczył się już pod dyktando uczennic z Kamienia. Mecz z Futomą zakończył się wynikiem 11:3. Ostatecznie drużyna z Kamienia zdobyła brązowy medal. Dziewczęta zasługują na szczególne słowa pochwały za wspaniała sportową postawę i uzyskany wynik, ponieważ większość z nich to uczennice klasy piątej.

opracowała : Małgorzata Bolko


 

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

       W dniu 4 XI 2011r. w Zespole Szkół w Kamieniu odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia" dzieci z klasy. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany z wych. Jadwigą Kulczycką. Ceremonii pasowania dokonał pan dyrektor Józef Łach w obecności p. dyr. Ireny Maj - Surdyki, rodziców pierwszoklasistów, nauczycieli i społeczności uczniowskiej szkoły Podstawowej.

opracowała: p. Jadwiga Kulczycka


 

PREZES PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Z ZAWODNICZKAMI UKS ,,TROPS” KAMIEŃ

     16 października 2011r. w Kamieniu w przerwie ligowego meczu pomiędzy Sokołem Kamień a Podwoliną prezes Kazimierz Greń gratulował młodym piłkarkom brązowym medalistkom Mistrzostw Polski  U-11 sukcesu w finałach rozegranych w Kielcach. Wręczył koordynatorowi wojewódzkiemu turnieju Edwardowi Chmurze, trenerce Małgorzacie Bolko, wójtowi gminy Kamień Ryszardowi Buglowi oraz zawodniczkom okolicznościowe statuetki. Dziękując za pracę i zaangażowanie podkreślił, iż to nie pierwszy sukces tej drużyny, która od kilku lat jest niepokonana w swojej kategorii wiekowej na Podkarpaciu.  

Gabriela Kołodziej, Katarzyna Sitarz, Marta Olejarczyk, Natalia Micek, Weronika Kida, Paulina Konefał, Patrycja Krawczyk, Agnieszka Hetel, Klaudia Bajek, Natalia Cebula

opracowała : Małgorzata BolkoDzień Edukacji Narodowej

     Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała pani Anna Saj wraz z uczniami klasy VI. Aby docenić trud swoich drogich wychowawców i nauczycieli uczniowie przedstawili program satyryczny składający się z dwóch scenek humorystycznych: "Długa przerwa w pokoju nauczycielskim", "Lekcja wytrzymałości" oraz kilku piosenek, do których akompaniament przygotował pan Zbigniew Dudek.

     Za serce i trud włożony w pracę nad dziećmi, uczniowie podziękowali, składając życzenia i wręczając kwiaty.

Opracowała: Anna Saj


 

Jan Paweł II - człowiek modlitwy

     W dniu 17 X w świetlicy szkolnej zebrała się społeczność SP na akademii poświęconej osobie Jana Pawła II z okazji XI Dnia Papieskiego i 33 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Akademia przybrała formę spotkania w kawiarence, podczas którego zaproszeni goście- przyjaciele i znajomi Ojca Świętego wspominali fakty z jego życia, nauczanie i anegdoty. Przypomnieli wszystkim, że bł. Jan Paweł II był synem Maryi, patriotą miłującym Ojczyznę, kochającym jej przyrodę, szczególnie góry, był człowiekiem, który z troską patrzył na dzieci i młodzież. W tym roku w sposób szczególny wspominaliśmy Papieża jako człowieka modlitwy, Mistrza kontemplacji Boga. W czasie spotkania wszyscy prosiliśmy błogosławionego Jana Pawła II, aby swym wstawiennictwem pomagał i nam być ludźmi modlitwy.

     Akademia została przygotowana przez s. Bernadettę Graniczny, wzięli w niej udział uczniowie kl. V a i V b.

 Tekst opracowała s. Bernadetta


 

PREZES PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Z ZAWODNICZKAMI UKS ,,TROPS” KAMIEŃ

     16 października 2011r. w Kamieniu w przerwie ligowego meczu pomiędzy Sokołem Kamień a Podwoliną prezes Kazimierz Greń gratulował młodym piłkarkom brązowym medalistkom Mistrzostw Polski  U-11 sukcesu w finałach rozegranych w Kielcach. Wręczył koordynatorowi wojewódzkiemu turnieju Edwardowi Chmurze, trenerce Małgorzacie Bolko, wójtowi gminy Kamień Ryszardowi Buglowi oraz zawodniczkom okolicznościowe statuetki. Dziękując za pracę i zaangażowanie podkreślił, iż to nie pierwszy sukces tej drużyny, która od kilku lat jest niepokonana w swojej kategorii wiekowej na Podkarpaciu.  

Gabriela Kołodziej, Katarzyna Sitarz, Marta Olejarczyk, Natalia Micek, Weronika Kida, Paulina Konefał, Patrycja Krawczyk, Agnieszka Hetel, Klaudia Bajek, Natalia Cebula

opiekun: Małgorzata Bolko.


 

MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

II TURNIEJ ORLIKA

O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

KOLBUSZOWA, 29.09.2011r.

        28 najlepszych drużyn z Podkarpacia walczyło w Kolbuszowej w finale Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Wśród nich znalazła się drużyna dziewcząt UKS ,, Trops” Kamień. Udział w finale na szczeblu wojewódzkim był możliwy dzięki zwycięstwom odniesionym najpierw w I turnieju eliminacyjnym w Jacie, a później w zmaganiach rejonowych w Nisku. 

Turniej wojewódzki dziewcząt toczył się pod dyktando UKS TROPS Kamień. Nasze zawodniczki nie dały żadnych szans swoim rywalkom, nie tracąc nawet gola, a samemu strzelając aż 17! Wyższość rywalek musiały uznać ekipy UKS Ósemka Krosno, UKS Radymno, UKS Grodzisko Dolne, UKS Dębica a także SP Grabownica. W nagrodę wyjadą na Finał Ogólnopolski do Warszawy.

Za osiągnięty wynik każda z zawodniczek otrzymała pamiątkowy medal, piłkę z logo turnieju, dyplom oraz komplet sprzętu sportowego i wspaniały puchar dla szkoły.


 

DZIEŃ CHŁOPAKA


 

     28 września 2011r. obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Chłopca".  Z tego tytułu zorganizowane zostały wybory na "Super Chłopaka". Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III oraz dla klas IV-VI. Kandydaci wytypowani przez koleżanki ze swoich klas wzięli udział w kilku konkurencjach: przyszywania guzików, znajomości nazw klubów piłkarskich, rozpoznawania nazw i znajomości zastosowania narzędzi, budowania wieży z klocków, wiązania krawatów, znajomości marek samochodów, tańca z balonami oraz znajomości lektur szkolnych.

     Po podsumowaniu wyników jury ogłosiło werdykt. "Super Chłopakiem" klas I-III został Marcin Sagan uczeń klasy III, a klas IV-VI Michał Zając uczeń kl. VI. Dekoracji zwycięzców dokonała p. dyr. Irena Maj - Surdyka. Zwycięzcy oraz uczestnicy konkursu otrzymali również drobne upominki, a wszyscy pozostali uczniowie lizaki ufundowane przez opiekuna sklepiku szkolnego p. Bronisławę Czubat.

      Uroczystość zakończyła się wspólnym grillowaniem. Nad kiełbaskami czuwały mamy uczniów.

      Organizatorkami imprezy były panie Teresa Zaguła i Anna Saj.

 

 

Tekst opracowała Anna Saj.


 

BRĄZOWE MEDALISTKI MISTRZOSTW  POLSKI U-11

XVI OGÓLNOPOLSKI FINAŁ TURNIEJU IM. MARKA WIELGUSA KIELCE, 16-18.09.2011r.

     W dniach od 16 do 18 września 2011 r. w Kielcach został rozegrany XVI Ogólnopolski Finał Turnieju im. Marka Wielgusa. To jedne z największych piłkarskich rozgrywek dla dzieci w naszym kraju, które mają rangę  Mistrzostw Polski chłopców i dziewcząt w kategorii U-11. Biorą w nim udział mistrzowie z każdego województwa.

         Uroczyste otwarcie turnieju odbyło się  na rynku w Kielcach, podczas którego wystąpił zespół K.A.S.A.

W sobotę drużyny rozegrały mecze eliminacyjne na stadionie Korony. Po południu wszystkie reprezentacje województw obejrzały mecz ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce i Lechią Gdańsk. W przerwie meczu dzieci, przy dużym aplauzie publiczności, przemaszerowały wzdłuż płyty boiska. Kapitanowie drużyn wyrzucili w stronę trybun 32 piłki, czyli dokładnie tyle ile drużyn bierze udział w Wielkim Finale.

W niedzielę na Arenie Kielce odbyły się półfinały i Wielki Finał Turnieju. Nasze uczennice odniosły ogromny sukces zdobywając brązowy medal.

Podczas uroczystego zakończenia Wielkiego Finału nagrody wręczyli m.in. Stefan Majewski i Mirosław Malinowski , a także Wojciech Kudlik – przedstawiciel MSiT. Młodym zawodniczkom gratulował również Łukasz Wielgus – syn nieżyjącego patrona turnieju Marka Wielgusa.

Opracowała: p. Małgorzata Bolko


 


" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową