Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Strona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Plan godzin
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum 
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
Projekt unijny "Podkarpacie stawia na zawodowców"
UROCZYSTOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 ROK SZKOLNY 2012/2013Uroczystość zakończenia nauki klasy szóstej
w szkole podstawowej

 

wychowawca p. Bronisława Czubat


 

Spotkanie z poezją Juliana Tuwima

      14 czerwca 2013 roku uczniowie szkoły podstawowej przedstawili  krótki, ale wymowny montaż słowno - poetycki dotyczący postaci twórcy Juliana Tuwima – związany z ogłoszonym rokiem poety.      

      Uczniowie klasy III zainspirowani przez wychowawczynię panią Elżbietę Gutowską – Przybysz dokonali inscenizacji „Lokomotywy”. Tekst recytowała uczennica Agnieszka Krasoń. Uczniowie z tej klasy też wyuczyli się i zaśpiewali piosenkę "Książeczka" sł. Jadwigi Kaczorowskiej, propagującą czytelnictwo. Podkładu muzycznego użyczył pan Janusz Lada. Znajomością wierszy Tuwima szczyciły się uczennice kl. VI „a”: Barbara Sabat, Natalia Bednarz, Klaudia Sitarz, Wiktoria Bednarz, Natalia Rzepecka, a lektorami byli Gabriela Drozdowska i Maciej Piekut. Na koniec uroczystości poświęconej poecie wystąpiły uczestniczki Konkursu Recytatorskiego w Podlesiu i wydeklamowały utwory: „Słoń Trąbalski” – Martyna Bednarz z kl. III,  „Gałąź” – Klaudia Bajek i Gabriela Drozdowska – „Rwanie bzu”. W tym dniu pani dyrektor Irena Maj- Surdyka wręczyła uroczyście zasłużone nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie czytelniczym pod hasłem „Kto najlepiej zna utwory Juliana Tuwima?” Myślą przewodnią działań konkursowych były słowa  artysty: „Dwa są szczęścia na świecie: jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać”, gdyż na pewno utwory te uszczęśliwiają dużych i małych. Po dwóch etapach zwycięzcami zostali Martyna Bednarz i Łukasz Stolarz, drugie  miejsce zdobyła Agnieszka Krasoń i minimalną różnicą punktów  na trzecim „ustawiła” się Magdalena Smusz. Wszyscy otrzymali dodatkowo gromkie brawa od kolegów. Nad przebiegiem całości spotkania czuwała bibliotekarka Alicja Partyka.


       Opracowała: Alicja Partyka


DZIEŃ MATKI

      Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy VI b wystąpili z przedstawieniem pt. "Kot w butach". Przygotowanie dekoracji i próby trwały od marca br. Wielu nauczycieli i pracowników szkoły włączyło się w realizację tego spektaklu (nagrania, stroje, rekwizyty). Mamy, które przybyły 24 maja br. na akademię, były pod wrażeniem aktorstwa swych dzieci. Oryginalna dekoracja, ciekawa oprawa muzyczna, dobry śpiew, tańce, wartka akcja, to mocne strony tego występu, który zakończył się słodkim poczęstunkiem w stołówce szkolnej.

    Nagrodą za pracę uczniów i opiekunów  p. Kazimiery Piziak i p. Wojciecha Piziaka  było zaproszenie do domu parafialnego. Piątego czerwca br. w kameralnej sali widowiskowej (profesjonalna scena z kurtyną, kulisami i widownią ze 100 miękkimi fotelami) uczniowie naszej szkoły wystąpili dla uroczych przedszkolaków i wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu. Uczniowie bardzo przeżywali ten występ poza szkołą. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami i wspólnym śpiewem piosenek.

      To było bardzo udane spotkanie integracyjne.

Opracował: Wojciech Piziak


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

       21 marca 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu powitali wiosnę.

        W tym roku zima nie odeszła od nas na dobre, więc z tym większym zaangażowaniem i radością uczniowie kl. III pod kierunkiem p. E. Gutowskiej-Przybysz i przy dużej współpracy rodziców przygotowali inscenizację pt. "Jak Wiosenka przyjść chciała". Wiosenny klimat podkreślały piękne i pomysłowe kostiumy bohaterów inscenizacji, dekoracja sali oraz wykonane przez uczennice piosenki "Wiosna", "Słoneczko".

Opracowała: E. Gutowska-Przybysz


Walentynki 2013

     Z okazji walentynek uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie w języku angielskim pt. „Cinderella” czyli „ Kopciuszek”.

       W przedstawieniu udział wzięli uczniowie kl. VIa, którzy bardzo chętnie wcielili się w rolę granych postaci, zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i językowe a pozostali uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego.

Bajka bardzo podobała się wszystkim dzieciom, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

                                                     Opracowała: Anna Saj


 

Pasowanie na ucznia

     30 października 2012 był wyjątkowym dniem dla pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Poznawali szkołę, kolegów, swoje prawa i obowiązki, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Na początku najmłodsi uczniowie szkoły przygotowani przez wychowawczynię  - Teresę Zagułę zaprezentowali pogodny program artystyczny, udowadniając, że zasługują na przyjęcie do społeczności szkolnej.     W obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, rodziców oraz starszych kolegów ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dyrektor, pan Józef Łach wielkim piórem dokonał uroczystego pasowania każdego z  uczniów. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali piękne dyplomy, „rogi obfitości” i drobne upominki. Po akademii wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowali rodzice. Uroczystość była dla  wszystkich ogromnym przeżyciem i na długo zostanie pierwszakom w pamięci.. W Szkole Podstawowej w Kamieniu naukę w klasie pierwszej rozpoczęło w tym roku szkolnym 29 uczniów.

 Opracowała: Teresa Zaguła

 

Ogólnopolska olimpiada z przyrody ,,Olimpus"

Brało w niej udział 9 uczniów.
 

Z klasy 4 
Sagan Marcin -5 miejsce, Dyplom laureata ,Nagroda książkowa
Story Marek-11 miejsce, Dyplom laureata

 

Z klasy 5
Bednarz Kinga-21 miejsce
Czubat Piotr-24
Stolarz Aneta-35
Patryk Chaber-36
Łach Kamil-40
 

     Z klasy 6
Bajek Klaudia-18
Cebula Natalia-22Opiekunem uczniów była pani Wiesława Płodzień.

Gratulujemy!!

 
 
 


" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEkontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową