Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Strona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wymiana
Archiwum 
 Branżowa
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
WYMIANA MIĘDZYNARODOWA MŁODZIEŻY

 

Gersheim 2019

   Nic bardziej rozwijającego i kształcącego  niż możliwość spędzenia kilku dni w towarzystwie rówieśników z innego kraju. To okazja, by sprawdzić siebie, swoją znajomość języków obcych, umiejętność współpracy. Okres pomiędzy 16 a 25 listopada 2019 młodzież z Zespołu Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu i z terenu Gminy Kamień spędziła w niemieckiej miejscowości Gersheim podczas spotkania ze szkołą partnerska Johannes Kepler Gymnasium z Lebach.  Podczas zajęć z niemieckimi nauczycielami zgłębiali swoją wiedzę o kraju sąsiada, poszerzali i doskonalili kompetencje  językowe oraz uczyli się pracy w grupach polsko-niemieckich: piekli ciasto, robili mus jabłkowy oraz sok.  Spędzali też czas na wycieczkach: do francuskich miast Lunewill i Nancy, niemieckiego Trier, miasta Schengen  i nad przełomy rzeki Saary. W drodze powrotnej mieli okazję zwiedzić stolicę Czech – Pragę.

M. Janas-Bytnar

 


 

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży

          Od 2007 roku w  harmonogram kalendarza szkolnego wpisana jest Międzynarodowa Wymiana Młodzieży pomiędzy Zespołem Szkół w Kamieniu a Gimnazjum im. Johannesa Keplera w Lebach. Działanie to jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.  28-osobowa grupa  uczniów z Gminy Kamień,  szkół z Kamienia, Podlesia, Łowiska i Krzywej Wsi (licealiści, gimnazjaliści oraz uczniowie 8-ch klas szkół podstawowych) wyruszyła w podróż do Niemiec 3 listopada 2018. Po pokonaniu 1350 kilometrów dotarli do Schroniska Młodzieżowego w Gersheim, gdzie wspólnie z rówieśnikami z Niemiec spędzili cały tydzień na świetniej nauce i zabawie. Uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, robili przetwory z jabłek, poznawali piękne zakątki rezerwatu przyrody w Bliesgau. Zwiedzali najstarsze, powstałe 30 p.n.e., niemieckie miasto Trewir i jego zabytki, a pod Porta Nigrą, Rzymską Brama Miejską, zrobili pamiątkowe zdjęcie grupowe. Specjalnym punktem programu była wycieczka do Metz, jednego z najbardziej urokliwych miast w Lotaryngii, we Francji, słynącego z mirabelek, słonecznych budynków i  katedry św. Szczepana z witrażami Marka Chagalla.  W ramach spotkania z ciekawymi ludźmi uczestniczyli w spotkaniu autorskim ze Stefanem Mörsdorfem, byłym ministrem ds. ochrony środowiska. Piątkowy dzień młodzież spędziła w Lebach. Poza wizytą w szkole partnerskiej mieli okazje zobaczyć zasady pracy Centrum Logistycznego „REHA”, w którym większą część pracowników stanowią osoby niepełnosprawne.  Dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj nie zapomnieli również zaśpiewać hymnu Polski równocześnie z całą Polską 9 listopada o godzinie 11.11. Piątkowy wieczór i sobotę młodzież spędziła z niemieckimi kolegami w ich domach na poznawaniu życia codziennego niemieckiej rodziny. 11 listopada bezpiecznie wrócili do domu. Czekamy na rewizytę w marcu 2019.

Opracowała

Maria Janas-Bytnar

 

 


 

Wyjazd do Filharmonii Podkarpackiej

             17 września 2018r. młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu uczestniczyła w przepięknym koncercie pieśni patriotycznych, który odbył się w Filharmonii Podkarpackiej. Pierwsza część poświęcona była muzyce filmowej. Usłyszeliśmy m.in.  walca z ,,Nocy i dni”, ,,Dumkę na dwa serca” oraz poloneza z ,,Pana Tadeusza”. Część druga koncertu rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem ,,Roty”. Następnie zabrzmiały pieśni patriotyczne  w wykonaniu solistów oraz orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Wszystkich utworów wysłuchaliśmy w wielkim skupieniu i z ogromnym podziwem, jednak wyjątkowe  wrażenie wywarło na nas wykonanie pieśni ,,Rozkwitały pąki białych róż”.

    Koncert był prawdziwą ucztą muzyczną, w której uczestniczyliśmy z wielką radością.

Opracowała p. H. Partyka" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEGmina Kamień

Towarzystwo Przyjaciół Kamienia

Eduscience

Obrazki logiczne

kontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową