Patron Grono pedagogiczne Galeria Schronisko

 Stona główna
  Dyrekcja
  Sport
  Kontakt
  Szkoła Podstawowa
Aktualności
Historia
Archiwum
  Gimnazjum
Aktualności
Historia
ZHP
Kącik niemiecki
Archiwum 
  Liceum
Aktualności  
Absolwenci
Rekrutacja
Wycieczki
Archiwum 
  ZSZ
Aktualności 
Absolwenci
Rekrutacja
Archiwum 
ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO
PRÓBNA DRUŻYNA HARCERSKA
działająca przy Zespole Szkół
im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu


Próbna drużyna Harcerska im. Tadeusza Zawadzkiego Zośki działa przy Zespole Szkół im. Sw. Stanisława Kostki w Kamieniu od 2004 roku. W ciągu tych "paru" lat istnienia drużyny przeineło sie przez nią wielu wspaniałcyh młodych ludzi, pasionatów sztuki harcerskiej Nie sposób było by Ich wszystkich tutaj wymieniać zaś pominięcie choćby jednej osoby byłoby wielce niesprawiedliwe. Jest nas nielewielu, gdyż wśród młodzieży panuje powszechnie pogląd, że harcerz to dziwak, nudziarz, itp. Zapewniam Was, że się grubo mylicie. Uczestnictwo w Ruchu Harcerskim to służba polegająca nie tylko oddaniu Bogu i Ojczyźnie ale również przywilej noszenia munduru oraz kierowania się prawem harcerskim.


Założenia ideowe.

Celem ZHP jest wychowanie wartościowych obywateli Polski przez kreowanie ich wszechstronnego rozwoju duchowego, społecznego, intelektualnego i fizycznego, wg harcerskich zasad (ideałów): służby Bogu, Polsce i bliźnim, braterstwa z innymi ludźmi, bez względu na ich rasę, narodowość i wyznanie, pracy nad sobą, czyli świadomego kształtowania swojego charakteru i osobowości. Zasady te zawarte są w Przyrzeczeniu i Prawie Harcerskim. Symbolem przynależności do ZHP jest krzyż harcerski.

Struktura organizacyjna

Praca w ZHP organizowana jest w małych grupach (system zastępów) i odbywa się w gromadach zuchowych (dzieci 7-11 lat), drużynach harcerskich (11-15 lat), starszoharcerskich (15-19 lat) oraz w kręgach instruktorskich. Dla każdej grupy wiekowej istnieje wypracowany system metodyczny, uwzględniając zabawę (zuchy), gry i rywalizację (harcerze), wspólny wyczyn (harcerze starsi). Harcerstwo jest nie tylko stowarzyszeniem, ale i ruchem społecznym, w którym równie ważne są dzieci i młodzież jak i ludzie dorośli.PATRON

TADEUSZ ZAWADZKI- ZOŚKA (24 stycznia 1921- 20 sierpnia 1943) Harcerz Orli, harcmistrz, podporucznik Armii Krajowej, dowódca Grup Szturmowych Chorągwi Warszawskiej, mózg i serce akcji pod Arsenałem. Odznaczony Krzyżem Virtuti Militari i dwukrotnie Krzyżem Walecznych. Od 1933 roku był członkiem i zastępowym 23 Warszawskiej Drużyny Harcerzy. W grudniu 1939 wraz z grupą harcerzy przeszedł do Związku Walki Zbrojnej. Działał w tzw. komórce więziennej, utrzymującej łączność z więźniami Pawiaka. Na początku 1941 nawiązał kontakt z Szarymi Szeregami i rozpoczął działalność w Wawrze, kierując i biorąc osobisty udział w akcjach sabotażowo- dywersyjnych. W 1942 ukończył kurs w Szkole Podchorążych i został mianowany podporucznikiem. Od 3 listopada 1942 do tragicznej śmierci dowódca Grup Szturmowych Chorągwi Warszawskiej Szarych Szeregów. Pod jego komendą GS przeprowadziły 13 akcji bojowych, w 10 z nich brał osobisty udział. Zginął 20 sierpnia 1943 podczas ataku na posterunek niemieckiej straży granicznej w Sieczychach koło Wyszkowa. 1 września 1943, dla uczczenia pamięci Zawadzkiego, powołano harcerski batalion Zośka.


RAJD "ORLE GNIAZDO" 19.10.2013 r.

LETNI SZKOLENIOWY BIWAK HARCERSKI 08-12.07.2013 r.

RAJD ROWEROWY 21.04.2013 r.

Zimowisko "GROT" 18-20.02.2013 r.

POZOSTAŁE
" Do wyższych rzeczy
zostałem stworzony i dla nich winienem żyć ..."

Św. Stanisław Kostka


=>STATYSTYKI<=
Odwiedziło nas:CIEKAWE LINKI

www.ko.rzeszow.pl
Kuratorium
www.men.gov.pl
MENiS
www.oke.krakow.pl
OKE
www.cke.edu.pl
CKEGmina Kamień

Towarzystwo Przyjaciół Kamienia

Eduscience

Obrazki logiczne

kontrola i ochrona rodzicielska


dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
ustaw stronę startową ustaw stronę startową